Tomaszów Lubelski: Bakterie coli w wodociągu. Kranówki nie można pić bez przegotowania

  • 09.07.2020, 14:17
  • ak
Tomaszów Lubelski: Bakterie coli w wodociągu. Kranówki nie można pić bez… Fot. pixabay.com
Przeprowadzone przez sanepid badania wykazały obecność bakterii z grupy coli w wodociągu. Zanieczyszczona kranówka nadaje się do spożycia tylko warunkowo.

Problem dotyczy wyłącznie ujęcia zaopatrującego w wodę miasto. 

"Pomimo niewielkiej ilości szkodliwych bakterii, nieznacznie odbiegającej od dopuszczalnej normy, prosimy mieszkańców o zastosowanie się do zaleceń Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Tomaszowie Lubelskim" – czytamy w komunikacie wydanym przez tomaszowski magistrat.

Sanepid stwierdził, że kranówka w Tomaszowie jest zdatna do spożycia tylko warunkowo. Oznacza to, że należy ją gotować (minimum 2 minuty), by móc wykorzystać do przygotowania posiłków, mycia zębów i naczyń, a także np. kąpieli noworodków i niemowląt. 

Bez gotowania wodę można bez obaw wykorzystywać do prania czy też mycia podłóg i spłukiwania toalet.

Służby sanitarne już przeprowadzają kolejne badania, które ewentualnie potwierdzą bądź wykluczą obecność bakterii w wodociągu.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kazik
kazik 12.07.2020, 00:28
coś długo trwają te badania, pewnie wysłali je w kosmos i czekają na powrót
Olo
Olo 09.07.2020, 16:46
Pierdu pierdu piłem z kranu i nic się nie dzieje

Pozostałe