Zamość: Po wakacjach droższy żłobek

  • 11.07.2020, 06:03
  • AP
Zamość: Po wakacjach droższy żłobek Fot. pixabay.com
Od 1 września pobyt jednego dziecka w żłobku samorządowym będzie kosztował 200 zł, a kolejnego 160 zł miesięcznie. Taką decyzję podjęła na ostatniej sesji Rada Miasta.

Podwyżkę o 30 zł uzasadniono tym, że opłaty uiszczane przez rodziców stanowią tylko znikomą część ponoszonych kosztów przez miasto.  Placówka dokonuje ciągłej modernizacji obiektu, podnosi standardy, zwiększa liczbę miejsc w żłobku, co wiąże się też ze zwiększonym zatrudnieniem. Koszty bieżące utrzymania placówki ciągle wzrastają. Od 1 września żłobek powiększy się o kolejne 15 miejsc i będzie mógł przyjąć 115 dzieci.

 O niepodnoszenie opłaty apelował Maciej Spozowski, przewodniczący zarządu os. Stare Miasto.  Jedenastu radnych było za podjęciem uchwały, 5 przeciw (Sławomir Ćwik, Marek Kudela, Janusz Kupczyk, Grzegorz Podgórski, Rafał Zwolak), 6 wstrzymało się od głosu (Jolanta FugielIreneusz GodziszAgnieszka KlimczukTadeusz Lizut, Andrzej SzpatuśkoZdzisław Wojtak).

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Magda
Magda 11.07.2020, 22:34
Droga Kroniko a może wspomniecie też o tym jak Rada Miasta i Prezydent zabierają dotacje na żłobki prywatne? Rodzice w kwietniu składają deklarację o pozostaniu dzieci w żłobku, a pod koniec maja dostają informację,że zostają na lodzie i od września żłobek zamknięty? Gdzieś wszystkie inne zakończyły już rekrutację?

Pozostałe