Wybory prezydenckie 2020. Jest spokojnie, pojedyncze incydenty

  • 28.06.2020, 14:48
  • ak
Wybory prezydenckie 2020. Jest spokojnie, pojedyncze incydenty
Trwające od rana wybory prezydenckie w powiecie zamojskim przebiegają bardzo spokojnie. Nie doszło dzisiaj do żadnych naruszeń prawa. pojedyncze incydenty policja odnotowała w sobotę. Miały związek z łamaniem ciszy wyborczej.

Z informacji przekazanych nam przez policję wynika, że w sobotę w Zwierzyńcu i okolicy zniszczonych zostało kilkanaście plakatów wyborczych. Te akty dewastacji dotyczyły materiałów różnych kandydatów. W samym Zamościu natomiast ktoś zerwał baner wyborczy wiszący na ogrodzeniu prywatnej posesji przy ul. Emilii Plater.

CZYTAJ TAKŻE: WYBORY PREZYDENCKIE 2020. ZNAMY FREKWENCJĘ W MIASTACH I GMINACH

Ponadto na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, mimo trwającej ciszy wyborczej, doszło do próby wieszania plakatów jednego z kandydatów. Za łamanie ciszy wyborczej, która dzisiaj potrwa do godz. 21, grozi grzywna nawet do 5 tys. zł. Złamanie zakazu publikacji sondaży wiąże się ze zdecydowanie poważniejszymi konsekwencjami.

CZYTAJ TAKŻE: ROZPOCZĘŁY SIĘ WYBORY. KOLEJKI DO GŁOSOWANIA

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe