Wybory 2020. Polacy wybierają prezydenta

  • 28.06.2020, 07:27
  • red.
Wybory 2020. Polacy wybierają prezydenta Fot. A. Szewc
Dzisiaj o godz. 7 rano w całym kraju rozpoczęły się wybory prezydenckie. Biorą w nich udział również Polacy mieszkający poza granicami ojczyzny. Lokale wyborcze będą otwarte do godz. 21.

Na terenie działania zamojskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego są 422 lokale wyborcze, w tym 20 w obwodach odrębnych: w szpitalach, domach pomocy społecznej i zakładach karnych.

 

 

Trwa epidemia, więc Polacy wyboru prezydenta dokonują w specjalnym reżimie sanitarnym. Wszystkich obowiązują maseczki, konieczność zachowania dystansu i dezynfekcji rąk. Niezmiennie każdy obywatel idąc na wybory musi zabrać dokument ze zdjęciem np. dowód osobisty czy prawo jazdy. 

 

Jaka będzie frekwencja? Na razie nie wiadomo. Pewne jest, że w Zamościu przed wieloma lokalami jeszcze zanim je otwarto ustawiały się kolejki.

– Pierwszy raz w życiu mi się to zdarza, a głosuję kilkadziesiąt lat. Zawsze przychodziłem na samo otwarcie, nigdy nie musiałem czekać, ale dzisiaj jest inaczej – powiedział nam pan Mieczysław, który przed swoim lokalem wyborczym na osiedlu Zamoyskiego w Zamościu stawił się na kilka minut przed godz. 7.

 

 

red.

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
brak profesjonalizmu
brak profesjonalizmu 28.06.2020, 18:05
nie podobało mi sie ze pani brała do ręki mój dowód osobisty, niby miała rekawiczki ale tym gorzej, bo w tych samych rekawiczkach do reki brala tysiace dowodow, od razu odkazilem swój dowód i to samo radzę innym

Pozostałe