Wzmocnienia na Superligę

  • 24.06.2020, 11:34
  • Materiał nadesłany
Wzmocnienia na Superligę
Rozmowa z Piotrem Kostrubcem, trenerem zamojskiej drużyny tenisa stołowego.

Przed zamojskimi tenisistami i tenisistkami nowy sezon i nowe wyzwania. Jakie cele zakładają sobie obie drużyny?

Po pierwsze możemy już oficjalnie ogłosić, że od przyszłego sezonu męska drużyna występować będzie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, w Superlidze. Najważniejszym celem drużyny mężczyzn jako beniaminka w tak doborowej stawce drużyn będzie utrzymanie. Dziewczęta natomiast po dokonaniu niewielkich korekt w zespole będą z pewnością walczyły o najwyższe cele w I lidze.

Trzon drużyny mężczyzn stanowią Igor Zavadskyi, Paweł Kozieł i Marcin Litwiniuk. Jakie nowe twarze pojawią się w zespole?

Tak to prawda. Z tymi zawodnikami jesteśmy związani od kilku lat, to oni zapisali karty historii zamojskiego tenisa stołowego, stąd decyzja o występach w niezmienionym składzie. Oczywiście jesteśmy świadomi, że solidny zespół pierwszoligowy to może być za mało na utrzymanie w Superlidze, więc nasza drużyna zostanie wzmocniona graczami z zagranicy.

Może trener zaprezentować kibicom nowych zawodników i ich osiągnięcia?

Na obecną chwilę mogę powiedzieć o jednym z zawodników, z którym podpisaliśmy kontrakt. Jest to młody perspektywiczny zawodnik z Indii - Arjun Ghosh. Zdecydowaliśmy się na niego, ponieważ wpisuje się w strategię prowadzenia i rozwoju naszego klubu. Ponadto, jak prawie wszyscy nasi byli lub obecni zawodnicy, będzie studentem Uczelni Państwowej w Zamościu, która jest sponsorem tytularnym drużyny w Superlidze. Wkrótce podamy nazwisko kolejnego zawodnika.

Ubiegły sezon na wysokim trzecim miejscu w I lidze zakończyła drużyna zamojskich tenisistek. Panie na pewno mają apetyty by poprawić ten rezultat w kolejnym sezonie. Czy w tym przypadku również pojawią się wzmocnienia?

Tak, zespół kobiet zostanie wzmocniony wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski i Europy Klaudią Kusińską. Jesteśmy przekonani, że będzie ona liderką i ważnym ogniwem naszej drużyny w walce o najwyższe cele w przyszłym sezonie.

Dziękuję za rozmowę.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe