Hrubieszów: PSL znowu rządzi w powiecie (TYLKO W GAZECIE)

  • 23.06.2020, 09:30
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: PSL znowu rządzi w powiecie (TYLKO W GAZECIE)
Dwunastka radnych (PSL i PiS) zmieniła skład władz powiatowych w Hrubieszowie.

Kilka osób z tablicami "Murem za Marylą" i okrzykami "Zdrajcy! Zdrajcy!" powitało radnych, którzy wychodzili z sali po odwołaniu starosty Maryli Symczuk. Powiat ma nowe władze.

Na początku maja wniosek o odwołanie starosty Maryli Symczuk złożyli radni z klubu PSL. Potrzebowali do tego 12 głosów w Radzie Powiatu (mają 8 głosów). Poza radnymi PSL nikt oficjalnie wniosku nie popierał. Niektórzy działacze PiS uważali, że wniosek to burza w szklance wody.

Jak wygląda układ sił w powiecie po przejęciu władzy przez dotychczasową opozycję? Czy w starostwie i jednostkach podległych dojdzie do zmian personalnych? Czy teraz samorząd województwa nie zakręci kurka z dotacjami dla powiatu? Co na ten temat sądzą Józef Kuropatwa szef PSL w powiecie hrubieszowskim i nowa starosta Aneta Karpiuk z (PiS)? Rozmawiał z nim red. Mariusz Parol.

Więcej tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
szewc i marynarz
szewc i marynarz 25.06.2020, 07:40
Znowu się zbierają pod wnioskiem o odwołanie naszej Pani Burmistrz. Co z tymi ludźmi nie tak? Przecież ostatnio nawet podpisów nie zebrali.
Bułeczka z dżemem  :)
Bułeczka z dżemem :) 24.06.2020, 23:39
Nie nakręcajcie się,rada tak chciał i miała prawo zrobić,a wam szkoda bo nic nie możecie zrobić tylko durnoty pisać.Nie po to się jest radnym by trzymać się starosty.Każdy ma swój wybór.Nie zajmujcie stanowiska to nie dla was jak widać po wpisach większość miernota!
Ale jaja
Ale jaja 25.06.2020, 07:02
Miernoto radnych wybrali wyborcy i to ich mają reprezentować , a nie po wyborach radny hulaj dusza piekła nie ma, Jeśli tego nie rozumiesz to jesteś laikiem,przy następnych wyborach się zdziwisz.
Za PSL
Za PSL 23.06.2020, 22:58
Kto tam się wypowiadał w tym reportażu o PSL: Sasin, Mulawa, Żukowski,Zieliński, Wnuk,Szwed itd. - więc wszyscy z PiS. I co wyrolowali was powiatowi radni? Że tak powiem: ale jaja,ale jaja. 4 radnych powiatowych wystawiło na pośmiewisko takie nazwiska. Premier Sasin krzyczał: nie dla koalicji z PSL, Mulawa grzmiał: nie będzie koalicji z tymi z opaskami na oczach. A 4 skromnych radnych z PiS powiedziało że będzie i jest. I kto tu jest debeściak? HAHAHA.
Ja
Ja 24.06.2020, 09:07
4 radnych powiatowych, nie zdaje sobie sprawy co ich czeka
rex
rex 23.06.2020, 22:15
Mateusz Bigda wiecznie żywy,bezwzględny, cyniczny działacz chłopski, bohater powieści J.Kaden-Bandrowskiego i filmu Bigda idzie A.Wajdy.Wypisz wymaluj pierwowzór naszego Józefa a także innych zasiadających w radzie powiatu niektórych radnych.
Tak wygląda życie
Tak wygląda życie 24.06.2020, 00:36
Dodać należy, że władzę przejął dzięki koalicji ze swoimi wrogami poltycznymi. Historia lubi się powtarzać. Nasz Józef niczym Bigda w sposób dyktatorski traktuje swoich zwolenników a bezwzględnie traktuje swoich wroģów. Polecam ku przestrodze, szczególnie nowej koalicji obejrzeć spektakl teatru telewizji lub przeczytać książkę.
A poza tym słyszałem, że nowa pani starosta pojechała do urzędu marszałkowskiego. Może pochwali się na najbliższej sesji co dobrego załatwiła dla naszego powiatu i dla dobra ludzi? Z tego co wiem to pocałowała klamki u marszałków bo żaden jej nie przyjął. No coś takiego jaķ oni mogli nie przyjąć swojej partyjnej koleżanki, ale czy napewno ona jeszcze ich? Tu jest wiele znaków zapytania. Uważam, że ostracyzm, na każdym kroku ostracyzm może spowodować, ze w końcu do tej czwórki dotrze, iż normalni i uczciwi ludzie nie chcą mieć z nimi doczynienia. Brawo dla marszałków.




Klamka
Klamka 24.06.2020, 09:10
Pocałowała klamkę?i tak będzie caly czas, nic nie zrobią dla powiatu, tu chodziło tylko o stołki, ludzie to zweryfikują przy wyborach
mp3
mp3 23.06.2020, 19:37
Jak to PiS z PSL. A kto do tego dopuścił? No niezłe jaja. Aż wierzyć się nie chce.
Ty dla mnie
Ty dla mnie 23.06.2020, 17:42
Bardzo dobrze zrobili że Odsunęli pisiorów pod władzy brawo my w Brawo ja
,,,
,,, 23.06.2020, 18:05
za to nie ma nas w spisie inwentarza ipn
Tam gdzie wrony zawracają
Tam gdzie wrony zawracają 23.06.2020, 16:40
Ludzie dziennikarze pytają dlaczego tyle osób ucieka z tego regionu, od zielonej zarazy uciekają, bez wejścia z kopertą lub dobrą znajomością bez szans na pracę i awans,układy, nepotyzm,polityczne układanki, przekręty śmieciowe,piaskowe i wiele innych.Gdzie tu miejsce dla młodzieży, bezrobocie lub za granicę wyjechać,starostwo prowadzi usługi tylko dla swoich.
P.J
P.J 23.06.2020, 17:43
Gdzie jest na świecie drugi taki kraj że przed wyborami ludziom rozdaje sie kasę jak to nazwać ?
haha
haha 30.06.2020, 06:44
Gdzie jest na świecie drugi kraj, że przed wyborami 1000 kamienic się kradnie, setki śmietnisk tworzy i podpala do 2015r i normalni ludzie wybrali.
Hrubieszowiaki
Hrubieszowiaki 23.06.2020, 15:07
Dlaczego ten Pis pudruje wrzoda gdyby wyrzucili Annę która ma wyroki, to nie było by judasza w Pisie i byłby spokój. My mieszkańcy Hrubieszowa czekamy na jasną deklarację pisu o wyrzuceniu zdrajców z naszej partii jeżeli tego nie będzie do wyborów prezydenckich, to nie zagłosujemy na Dudę napewno.
,,,
,,, 23.06.2020, 17:26
tak, słusznie Hrubieszowiaki
śmiech i wstyd
śmiech i wstyd 23.06.2020, 13:22
Anna bryluje.
kresowiak
kresowiak 23.06.2020, 13:03
Kata,Karpiuk,Ożóg,Zając - kim byli z woli wyborców a kim są teraz kiedy ich perfidnie oszukali i zdradzili ? Za kilka srebrników stracili i honor i szacunek! Jak chodzić po ulicy, jak spojrzeć ludziom w oczy?
Swojak
Swojak 23.06.2020, 12:40
Nie ma słów dostatecznie obraźliwych w języku Polskim, żeby opisać adekwatnie tą sitwę stołkowa, idee,wyborcy zeszmaceni, skundleni 4 radni wstyd. Popieram PIS poza powiatem i miastem choć jestem jego mieszkańcem. Panie Sasin czas pozamiatać to bagno i kumoterstwo.
Antypis
Antypis 23.06.2020, 14:57
Przestań popierać PiS to dobrze zrobi Ci na zdrowie i portfel
Do Anty
Do Anty 23.06.2020, 15:58
Żadnej zarazy nie poprę czerwonej,zielonej czy tęczowej
Licho ka
Licho ka 23.06.2020, 18:32
Popierasz więc czarną. Brawo ty.
aa
aa 23.06.2020, 19:38
A ty kogo popierasz??? Bydło zielone???
...
... 23.06.2020, 22:16
Może trochę kultury czy jest to dla ciebie za trudne?
Jóźko
Jóźko 23.06.2020, 12:32
Wstyd że taki Pan Kata się sprzedał i dał się podpuścić ale cóż władza i kasa ważniejsza
AN
AN 23.06.2020, 12:23
To jak to w wywiadzie w KT radny Kuropatwa (PSL) poucza co ma zrobić premier Sasin i kłamie że dał tylko jakiś płyn a koalicja jest z radnymi PiS? Raczej z byłymi radnymi PiS. Kuropatwa zapomniał o dofinansowaniu z rezerwy premiera zakupu aparatu RTG (1 mln zł), dofinansowaniu do zakupu karetek etc,etc. Skandal!! Na miejscu J. Sasina już bym go do sądu podał.
Rewers
Rewers 23.06.2020, 12:37
Kuropatwa znowu na fali,bryluje. Facet bez kompleksów,wstydu i honoru. Łgał i łże nadal. Tyle przekrętów,łamania prawa,działania na szkodę powiatu,miasta,nepotyzm ,autorytaryzm cynizm i co? I wszystko w porządku,to się pochwala. Niedobrze się robi,mdli. W poważaniu mają społeczeństwo ,prawo,kulturę osobistą ,polityczną i dobre obyczaje. Trzeba z tym walczyć albo to przetrwać aż samo przepadnie bo nic nie trwa wiecznie.
P.J
P.J 23.06.2020, 13:10
Pisu nie przebije w tym oczym piszesz
J.P
J.P 24.06.2020, 12:28
Śmietniskiem w Strzyżowie przebił wszystkich,do dziś nie wiadomo kto kasę łyknął, a wszyscy wiedzą, za darmo tego nie robił, jak ustalił TVN 100 000 tys dziennie, szybko zapomnieli truciciela.
Hołownia
Hołownia 23.06.2020, 10:12
Komunikat o spotkaniu środowisk opozycyjnych wobec koalicji PSL z czwórką radnych (dawny PiS) zaraz po wyborach prezydenckich. Rozwalimy ten chory układ raz na zawsze.
Trzeszczańczyk
Trzeszczańczyk 23.06.2020, 09:45
Sprzedali się PSLowi. Wstyd i hańba! Po tych wszystkich przekrętach Józefa i wyrokach zrobili go wiceprzewodniczącym rady. Zdrajcy.
kresowy
kresowy 23.06.2020, 09:44
Hańba i wstyd dla całego tego powiatu! Zdrajcy i zaprzedańcy! Jak można się układać z aferzystami , którzy przez prawie 2 dekady rozwalali ten powiat, samorządność i demokrację!Którzy zaprzepaścili szansę na rozwój tej Ziemi bo dbali jedynie o swoje i kolesiów interesy! Wstyd na całą Polskę! Trzeba jak najszybciej oczyścić tą stajnię Augiasza poprzez REFERENDUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
,,,
,,, 23.06.2020, 17:29
Ktoś do tego dopuścił! Bezkarność dla nielicznych demoralizuje. Władze PiS na szczeblu wojewódzkim powinny szybciej reagować.
Hrubieszów
Hrubieszów 23.06.2020, 12:18
Już wkrótce, wszystko się wyjaśni to będzie krótka piłka i kupę wstydu i smrodu na całą Polskę

Pozostałe