Tyszowce: Przy kościele w Boże Ciało (TYLKO W GAZECIE)

  • 23.06.2020, 07:18
  • wd
Tyszowce: Przy kościele w Boże Ciało (TYLKO W GAZECIE)
Zniszczonej przez wichurę zabytkowej kapliczki przy kościele w Tyszowcach nie da się już odbudować. Nawałnica, która przeszła nad regionem w Boże Ciało zrobiła też wiele szkód na miejscowym cmentarzu.

Żywioł rozszalał się w Boże Ciało po godz. 16.  Ksiądz proboszcz Piotr Kawecki wracał właśnie do Tyszowiec. Pod drodze mijał połamane drzewa. Przed kościołem zastał straszny widok.

– 6 potężnych lip położyło, większość powyrywało z korzeniami. Dwie z nich przygniotły kapliczkę, niektóre poleciały w stronę kościoła, pogięły rynnę. Nie wiemy jeszcze co z dachem, bo tam trudno się dostać – tłumaczył ks. Kawecki.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
parafianka
parafianka 26.07.2020, 18:04
Chołota się złoży, i na rynny i na sadzonki drzew.Jak kupują rodzice dzieci komunijnych obrusy do kościoła za 4000tysiące to rynny nie kupią?
Jaga
Jaga 23.06.2020, 20:06
To kara ze nie bylo procesji na Boze Cialo proboszcz boi sie wirusa ktorego niema a Boga nie
pobożny a myślący
pobożny a myślący 23.06.2020, 17:24
Lud ciemny nie pojmuje że drzewa stare posadzone blisko kościoła stważają zagrożenie . Teraz to koszy wieksze niż ścięcie wcześniej . To radny pajac miłośnik drzew niech zrobi porządek a nie błaznuje na każdym szczeblu w Tyszowcach .
zielony
zielony 23.06.2020, 09:16
Szkody zaistniałe to w dużej mierze efekt źle pojętej ekologi. Stare chore drzewa muszą być zastępowane młodymi bo stwarzają zagrożenie.

Pozostałe