Biłgoraj: Kolejne sukcesy grafików z LO im. ONZ

  • 20.06.2020, 10:00
  • ak
Biłgoraj: Kolejne sukcesy grafików z LO im. ONZ Praca Ewy Przytuły.
Co konkurs to nagroda lub wyróżnienie. Tak było i tym razem, gdy grupa młodych grafików komputerowych z Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Czas w szarości”.

Szkołę reprezentowali: Miłosz Beda, Aleksandra Chara, Michał Ciupak, Maciej Dziura, Faustyna Kaczor, Amelia Piętak, Ewa Przytuła, Piotr Selak, Edyta Siwko, Katarzyna Tutka i Martyna Wolanin (drugoklasiści) oraz Marcelina Bil  i Diana Ćwikła z klasy trzeciej. Wszyscy otrzymali honorowe wyróżnienia, a przygotowane przez nich prace zakwalifikowano do pokonkursowej wystawy.

Na konkurs napłynęły 2544 prace z całej Polski, a także z partnerskich miast gminy Rawicz: Attedorn w Niemczech i z Głębokiego na Białorusi. Uczestnicy mieli za zadanie, wykorzystując bogactwo czerni, szarości i bieli, stworzyć prace na temat szeroko pojętego przemijania. Dzieła uczniów z Biłgoraja powstały pod kierunkiem nauczycielki grafiki Anny Dobraczyńskiej.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Sierakowie, a patronat honorowy nad konkursem objęła Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

ak

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe