Hrubieszów: Maryla Symczuk odwołana. Przewrót we władzach powiatu

  • 16.06.2020, 16:37
  • par
Hrubieszów: Maryla Symczuk odwołana. Przewrót we władzach powiatu
Maryla Symczuk (PiS) nie jest już starostą hrubieszowskim. Dzisiaj (16 czerwca) została odwołana ze stanowiska.

Za odwołaniem starosty Symczuk głosowało 8 radnych PSL i czworo radnych popieranych przez PiS.

Nową starostą wybrano Anetę Karpiuk (PiS), dotychczasową szefową Rady Powiatu. Wicestarostą został Marek Kata (PiS).

Stanowiska stracił cały Zarząd Powiatu. Miejsce dotychczasowych członków zarządu zajęli: Andrzej Barczuk i Paweł Augustynek (obydwaj PSL) oraz Tomasz Ożóg (radny z poparcia PiS). Nowym szefem Rady Powiatu został Michał Miścior, a jego zastępcami Józef Kuropatwa i Stanisław Staszczuk (wszyscy trzej PSL).

Rana Anna Lecka (Hrubieszowskie Porozumienie Lewicy) złożyła rezygnację z pełnienia mandatu radnej powiatowej.

O szczegółach kompletnego przewrotu we władzach powiatu hrubieszowskiego, a także opinie i komentarze odnośnie całej sytuacji opublikujemy w najbliższym papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia, w przyszły wtorek.

par

Zdjęcia (2)

Maryla Symczuk
Aneta Karpiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (201)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ufna
Ufna 29.06.2020, 10:18
Przepraszam że pytam ale czy te osoby z PiS które poparły wniosek PSL są jeszcze w PiS?
gosc
gosc 01.07.2020, 18:04
tak
Fuji
Fuji 27.06.2020, 11:51
To był tak skandaliczny popis radnych z niby PiS, że szok. Oszukali premiera Sasina, władze PiS, posłów, marszałka, członków i wyborców.
Unia Hrubieszów
Unia Hrubieszów 26.06.2020, 09:56
Pan Marek to przecież był w zarządzie i co sam siebie odwołał? Skoro zagłosował t znaczy że zgadzał się z uzasadnieniem PSL-u, a potem go wybrali go na wicestarostę? O co kaman? Ludzie mówią że to zemsta takiej jednej damy na Symczuk.Czyżby wróciła do gry?
tutejszyodwieków
tutejszyodwieków 23.06.2020, 09:31
Słyszałem na mieście i na wsi, że szykuje się referendum odwołujące tych cudownych koalicjantów po hrubieszowsku - zdrajców, szkodników i nieudaczników! Jestem za i to jak najprędzej dla dobra tej ziemi hrubieszowskiej ! REFERENDUM !
Pre chory łe
Pre chory łe 23.06.2020, 16:10
Teraz tylko referendum na zieloną zarazę.
Lemiesz
Lemiesz 23.06.2020, 10:53
A js slyszalem ze ludzie sa zadowoleni z takiej koalicji wladza w rekach jednej parii to porażka demokracji
Beata
Beata 23.06.2020, 13:20
Lemiesz taką porażkę o której mieliśmy przez kilkanaście lat w powiecie. Rządziła jedna partia PSL.
Rex
Rex 23.06.2020, 09:00
T.O. vel Kowalski manipuluje ludźmi i opinią publiczną,taki ma charakter. Nieomylny,czyściutki,nieuwikłany,wszystko wie i robi najlepiej, nigdy nikogo nie obraził i nie skrzywdził,działa jawnie i uczciwie. Ale przyjdzie kryska na Matyska. Młyny sprawiedliwości mielą powoli.
Popis
Popis 02.07.2020, 00:45
O to jak by opis szarej eminencji właśnie z PiSu co kręci wszystkimi i za nic nie chcę odpowiadać trafnie panie Rex, a tylko ten obraża
zdrajcy PiS won
zdrajcy PiS won 23.06.2020, 09:39
Jak rozumiem radny TO to jest ten słynny Jan Kowalski, a który to jest radny "Łirpul"?
Nocny Marek
Nocny Marek 23.06.2020, 00:51
Jak to dobrze mieć nocną zmianę w pracy :). Nie mylić z inną nocną zmiana z 1992 roku. No teraz ewidentnie widać, że zatopią jeszcze sprzedawcę lodówek i cały zarząd ich. Kronikarz znowu konfabuluje.
Zmiana
Zmiana 22.06.2020, 21:09
Widać że można zrobić krok do przodu .W wielu miejscowościach sytuacja jest zła ,ale tam układ jest mocny .Gdzie następne zmiany ?
Dalajlama
Dalajlama 22.06.2020, 15:44
Ciekawi mnie po której stronie opowie się dwoje radnych z PiS, którzy nie byli obecni na sesji w dniu 16 czerwca.
Ale jeżeli zachowają dotychczasowe stołki przewodniczących komisji to będzie oznaczało, że po cichu wspierali cały ten przewrót. Czas pokaże, poczekajmy co się jeszcze wydarzy. To jeszcze nie koniec zmian. Pytanie : Czy ta czwórka wyleciała już z PiS? Coś długo władze partii nie podejmują decyzji w tej sprawie. Dziwne a nawet bardzo dziwne.


trybun ludu
trybun ludu 22.06.2020, 15:41
Początek końca PiS nastąpił tu w Hrubieszowie .Historia nam to zapamięta oby wyszło to na lepsze i na zdrowie .
X
X 22.06.2020, 19:47
Nic się nie zmieniło w samym PiS po prostu kilka osób usuną z partii. #Jedziemydalej
,,,
,,, 23.06.2020, 16:21
kiedy?
Piotr
Piotr 22.06.2020, 22:34
partia niczym nie różni się od poprzedników stolki dla znajomych i znajomych znajomych aby tylko głośno krzyczeli i pisali na forach ze pis najlepszy a miało być inaczej i co? I to co widzimy tu na forum wojna między sobą wyzwiska straszenie i to ma być to nowe lepsze dzięki ale już wiecej mego glosu nie dostaną proponuję liste wstydu kto dostał pracę po znajomości bez konkursu itp może wtedy skończy sie to szafownie ludzmi za poparcie praca co tam doswiadczenie wyksztalcenie ważne aby ślepo popierał nieudacznikow
sad
sad 23.06.2020, 00:11
Narzeczona radnego dostała pracę.
Hehe
Hehe 23.06.2020, 18:05
Osoba zbierająca podpisy na drogę.Bedzie szoferem Pani Starosty.
Dalajlama
Dalajlama 23.06.2020, 12:46
Dziwisz się Sad? Przecież pani Aneta Karpiuk nowa starosta przez cały czas jak mantrę powtarza (cytaty z ostatniej sesji oraz udzielonych wywiadów)
"Wszystko dla dobra mieszkańców,
dobra mieszkańców, dobra......... "
Zobaczycie ile tego "dobra" w niedługim czasie jeszcze doświadczymy.
,,,
,,, 22.06.2020, 21:12
kiedy nastąpi usunięcie?
chełm
chełm 26.06.2020, 09:51
Po wyborach
trybun ludu
trybun ludu 22.06.2020, 15:41
Początek końca PiS nastąpił tu w Hrubieszowie .Historia nam to zapamięta oby wyszło to na lepsze i na zdrowie .
Perfidia
Perfidia 22.06.2020, 13:46
Pan Tomasz Ożóg vel Jan Kowalski zataja informacje o przekrętach latami i ujawnia w dogodnym dla siebie czasie,tak było z przekrętami PSLu, teraz twierdzi, że będąc w komisji rewizyjnej ma coś na Panią Marylę i nie ujawnia, jako prawnik zatrudniony w starostwie jest współwinny wszystkim aferom.
Trzeszczańczyk
Trzeszczańczyk 21.06.2020, 23:55
Moi drodzy. Przewiduję kolejność kto następny Po Pani Symczuk: Pani wójt z Werbkowic, Pan wójt z Trzeszczan, Pani burmistrz z Hrubieszowa. Tak działają zielone ludziki.
Serba
Serba 22.06.2020, 11:18
Tak łatwo w tym przypadku nie pójdzie.Trzeba społeczeństwo przekonać żeby zagłosowało po ich myśli.
Natalka
Natalka 21.06.2020, 16:41
A Symczuk dostała się przecież do rady miasta i co z tym?
Werbkowice za Symczuk
Werbkowice za Symczuk 21.06.2020, 14:09
Pani Symczuk stała się zbyt dużą konkurencją dla pewnego posła z Zamościa. Wyrosła ponad miarę więc należało ją zastopować. Jesteś przeciętny lub słaby to dobrze. Jesteś zbyt dobry to jesteś nie dobry, bo jesteś zbyt dobry. Mam nadzieję i liczę na to szczerze że PiS podejmie działania jeszcze przed wyborami wobec 4 radnych. Pobłażanie takim sytuacjom to prosta droga do anihilacji PiS. Afirmujmy dobro, walczmy ze zdradą.
rex
rex 21.06.2020, 18:08
To święta prawda! Ten poseł i jego pełnomocnik nie mogą przełknąć utraty znaczenia w Hrubieszowie, brylowania na uroczystościach i współpracy z Józefem K. i PSL. Znamy ich postawę wobec działań i łamania prawa przez byłego starostę i jego świtę. Zawiść i zemsta doprowadziły do tego co mamy. Skomasowane działania tego posła i kilku innych osób którym się nie powiodło zmieniły władzę w starostwie i powiecie, powrócił stary układ PSL i PiS tylko w innym składzie osobowym. Satysfakcja posła S.Z. i jeszcze kilku osób dobrze nam znanych. Proszę sięgnąć pamięcią wstecz i przypomnieć sobie te osoby które nie mogą pogodzić się z przegraną i utratą znaczenia.
Radek
Radek 21.06.2020, 13:12
Tak to jest jak dla dwóch zdrajców przydziela się dwa pierwsze miejsca na liście wyborczej i jeszcze się promuje.
Radek
Radek 21.06.2020, 11:14
Gdzie zdrajcy z PIS byliście po wyborach , brakowało odwagi. Zdrajcy-wstyd .
Neonet
Neonet 20.06.2020, 21:38
Panie Marku wstyd że Pan sprzedał p. Marylę, dla nas zostanie pan do końca sprzedawcą (lodówek też)
Józef
Józef 20.06.2020, 21:06
Naprawdę na tym zdjęciu jak to powiedział wódz pslu "wygląda jak wygląda..."
etyk
etyk 22.06.2020, 12:13
Jeśli wygląd jest najważniejszy dla wodza pslu, piszącego komentarz i wyborców TO WSPÓŁCZUJĘ. Może tak po podstawy kultury osobistej do szkoły wrócić?
Wielebny
Wielebny 20.06.2020, 21:04
Matkę i Ojca też pewnie by sprzedali a w niedziele kościółek
Judasz
Judasz 20.06.2020, 20:49
Przedstawiciel handlowy gnojówki dla rolników dowartościował się swoim głosem za odwołaniem? 😁

Pozostałe