Gm.Susiec: Szyli maseczki 10 tygodni

  • 19.06.2020, 07:09
  • wd
Gm.Susiec: Szyli maseczki 10 tygodni ani Wiesława Tokarska z mamą Edwardą Drążek spisały się na medal w akcji szycia maseczek.
70 tysięcy maseczek ochronnych i 1172 fartuchy ochronne dla służb medycznych uszyto w ciągu 10 tygodni w gminie Susiec. Wójt Zbigniew Naklicki podziękował osobom uczestniczącym w tej akcji, wręczając im dyplomy i symboliczne upominki – figurki aniołów.

Akcja rozpoczęła się w połowie marca. Codziennie dołączały do niej kolejne osoby. Szyto maseczki ochronne jednorazowe i wielokrotnego użytku dla służb medycznych, mundurowych, pracowników aptek, sklepów itp. oraz dla mieszkańców gminy i powiatu tomaszowskiego. 

 – Joanna Kowalczuk, dyrektor GOK-u zapytała, czy jako koło włączymy się do akcji. Zgodziłyśmy się. Na początku zaczynałam od 40 sztuk dziennie, potem 100, 300, a nawet 400. Dzięki temu, że mąż pomagał m.in. przy gotowaniu, ja mogłam cały mój wolny czas poświęcić na szycie – mówi Wiesława Tokarska, członkini KGW Grabowica, która uszyła rekordową w gminie liczbę maseczek – 6 tysięcy. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe