Biłgoraj: PUP wypłacił przedsiębiorcom już ponad 18 mln zł

  • 14.06.2020, 09:36
  • Źródło: Starostwo Powiatowe Biłgoraj
Biłgoraj: PUP wypłacił przedsiębiorcom już ponad 18 mln zł
Wspólne wysiłki przynoszą rezultaty. Tarcza Antykryzysowa skutecznie działa w powiecie biłgorajskim. i jest realizowana niemal w 100% (99,62%). Łączna kwota wypłaconych pieniędzy w ramach wsparcia finansowego dla przedsiębiorców z powiatu biłgorajskiego na dzień 9 czerwca przekroczyła 18 710 616,01 zł – czytamy w komunikacie na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

PUP w Biłgoraju kierowany przez dyrektor Danutę Łagożną zajmuje zdecydowanie najlepszą pozycję w regionalnym rankingu urzędów pod względem wskaźnika realizowanych wniosków pożyczkowych. W zestawieniu przygotowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy PUP  w Biłgoraju pozycjonuje się na I miejscu w województwie lubelskim. 

– To wszystko nie byłoby możliwe bez pełnego zaangażowania i wysokich kompetencji urzędników - zaznacza Danuta Łagożna, dyrektor PUP w Biłgoraju.  

Dodaje, że w urzędzie jest zatrudnionych 28 pracowników. Wielu z nich zostaje po godzinach, przegląda i rozpatruje wnioski.

– Nadmienię, że mieliśmy jako Powiatowy Urząd Pracy, przyznane 90% pożyczek w stosunku do poprawnie złożonych wniosków w kwietniu.  W ramach Tarczy Antykryzysowej Powiatowy Urząd Pracy w Biłgoraju realizuje kilka form wsparcia. Należą do nich niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców, dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych, dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców. Oferujemy także dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych – dodaje dyr. Łagożna.

– Utrzymywanie miejsc pracy w naszym powiecie i wykorzystanie wszystkich dostępnych instrumentów, jakie daje nam Tarcza Antykryzysowa, to jest w tej chwili jeden z naszych priorytetów. Ja serdecznie dziękuję dyrektorowi i  pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju za zaangażowanie i sukcesywne podnoszenie jakości świadczonych usług. To dzięki Państwa pracy i współpracy z pracodawcami nie odnotowujemy drastycznego wzrostu bezrobocia - podkreśla Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski.

Źródło: Starostwo Powiatowe Biłgoraj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czytelnik
Czytelnik 14.06.2020, 20:56
co to jest wskaźnik jak w Biłgoraju jest o wiele mniej przedsiębiorców czym mniejsza ilosć to mniejszy limit błędów i czym mniejszy Urząd tym łatwiej osiagnąć wskaźniki

Pozostałe