Zwierzyniec: Centrum kultury wznawia zajęcia

  • 04.06.2020, 09:00
  • Źródło: Informacyjna Agencja Samorządowa
Zwierzyniec: Centrum kultury wznawia zajęcia Fot. pixabay.com
Centrum kultury w Zwierzyńcu wraca do organizacji zajęć stacjonarnych. Na razie są to tylko spotkania indywidualne, a najwięcej chętnych jest na zajęcia wokalne. Do dyspozycji zainteresowanych pozostają także pozostali instruktorzy.

- Ze względu na sytuację epidemiczną, tak jak wszystkie tego typu placówki, musieliśmy zawiesić takie spotkania w marcu. Teraz są nowe wytyczne ministerstwa kultury i Głównego Inspektora Sanitarnego, z których postanowiliśmy skorzystać. To przede wszystkim spełnienie postulatów naszych podopiecznych, którzy od dawna pytali o możliwość organizacji zajęć stacjonarnych - przyznaje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu Edyta Sadło.

Decyzja o wznowieniu zajęć obowiązuje od 1 czerwca, a pierwsze odbywają się we wtorek 2 czerwca. - Na spotkania wokalne z Anną Bezpalko-Wasiołek już zapisało się kilkanaście osób, które do tej pory korzystały ze zdalnych lekcji. Do dyspozycji są także Piotr Trojanowski i Waldemar Pasek, którzy uczą gry na instrumentach oraz instruktor do spraw plastyki Marek Golec - podkreśla dyrektor Sadło.

W każdym przypadku spotkania odbywają się przy zaostrzonym rygorze sanitarnym. Mogą w nich brać udział tylko osoby zdrowe, a nieletni przed pierwszymi zajęciami muszą dostarczyć zgodę opiekunów, którzy w czasie zajęć nie powinni przebywać w budynku centrum kultury. Każdy uczestnik lekcji po wejściu do budynku ma obowiązek dezynfekcji rąk, może ze sobą zabierać tylko przedmioty związane z zajęciami, a po ich zakończeniu, bez ważnego powodu nie powinien przebywać wewnątrz obiektu.

W spotkaniach może brać udział jedna osoba, terminy lekcji trzeba ustalać indywidualnie z instruktorem, a szczegółowe zalecenia, dotyczące wznowionych zajęć są opublikowane na stronie internetowej centrum kultury.

Stałych zajęć grupowych w grafiku centrum kultury jeszcze nie ma, ale niektóre zespoły już szykują się do powrotu na scenę. Na przykład członkowie chóru "Cantata" spotkają się na pierwszej próbie po kilkutygodniowej przerwie w przyszłym tygodniu. Jeśli pogoda będzie sprzyjać spotkanie odbędzie się nie w centrum kultury lecz w zwierzynieckim amfiteatrze, gdzie uczestnicy będą mogli m.in. zachować bezpieczne odległości i spełniać inne wymogi sanitarne.

Więcej informacji na temat wznowienia zajęć można znaleźć na stronie: www.kultura-zwierzyniec.pl, telefonicznie pod numerem: 84 687 26 60 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: [email protected]

Źródło: Informacyjna Agencja Samorządowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe