Aby rozwinąć, coś trzeba zwinąć (TYLKO W GAZECIE)

  • 26.05.2020, 07:21
  • Agnieszka Piela
Aby rozwinąć, coś trzeba zwinąć (TYLKO W GAZECIE)
Nie wszystkim rodzicom podobają się zmiany, jakie chce wprowadzić dyrektor zamojskiego MDK-u.

 W nowym roku szkolnym oferta edukacyjna Młodzieżowego Domu Kultury będzie uboższa o kilka zajęć. Nie podoba się to niektórym rodzicom. Dyrekcja wyjaśnia, że placówka ma rozwijać pasje, a nie powielać szkolną podstawę programową.

Zdaniem jednego z rodziców zmiany na niekorzyść zaczęły się na początku dobiegającego do finiszu roku szkolnego.

 – We wrześniu zmieniła się pani dyrektor i od razu zabroniła wszelkich wyjść i wycieczek. Dzieci nie były z tego zadowolone. Teraz okazało się, że pani dyrektor zlikwidowała trzy najbardziej oblegane zajęcia: angielski, informatykę i chyba teatralno-rytmiczne. Jesteśmy zdziwieni, że pani dyrektor likwiduje takie zajęcia. Są potrzebne i rozwijające, dzieci bardzo chętnie na nie chodzą, z radością. Jesteśmy w szoku, że taka sytuacja ma miejsce. Tym bardziej, że złożyliśmy deklaracje na kontynuację zajęć, a tu okazuje się, że ich nie będzie. Mają być inne. W sekretariacie usłyszałam, że będą nowe formy zajęć, ale nie umiano nam powiedzieć jakie. Jedynie czego się dowiedziałam, że zajęcia te, o których wspominałam zostają zlikwidowane nieodwołalnie. Bez powodu, bez przyczyny – poinformowała nas telefonicznie jedna z mam.

Co na to dyrektor placówki? Przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe