Zamość: Muzeum przygotowane, do kina później

  • 13.05.2020, 08:00
  • AP
Zamość: Muzeum przygotowane, do kina później
W następnym tygodniu dla indywidualnych turystów otworzy się Arsenał – Muzeum Broni i Oręża. Potem Muzeum Zamojskie. Na "odmrożenie" czeka kino "Stylowy". Na razie trwa tam modernizacja jednej z sal.

Zamojskie muzea otworzą swoje podwoje 19 lub 26 maja. Na kinowe premiery przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Kina z teatrami mają być otwarte w reżimie sanitarnym w czwartym etapie.

Tęsknimy

W Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" trwa remont sali nr 2. Choć wykonawca ma czas do 4 czerwca, zdaniem Andrzeja Bubeły, dyrektora kina, skończy wcześniej.

 – Ta nowa sala całkowicie odświeżona będzie przyciągać. Pętla indukcyjna, system nagłośnienia dolby atmos i nowe fotele plus repertuar, który będzie dużym wydarzeniem dla kinomaniaków – zachęca dyrektor.

Jeszcze przed stanem epidemiologicznym kino zaczęło wyprzedawać fotele z "dwójki".

 – Połowę sprzedaliśmy. Reszta została złożona, zabezpieczona i spakowana. Czeka na chętnych. Ogłosiliśmy dwa przetargi na sprzedaż, ale nie było zainteresowania. Kto chce kupić fotele, może to zrobić – dodaje Andrzej Bubeła.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe