Kulturalnie i ludowo z EtnoPolska

  • 15.05.2020, 08:00
  • wd
Kulturalnie i ludowo z EtnoPolska W Majdanku mieszkańcy wsi lubią wspólne spotkania, te przy okazji żniw wyjątkowo im się spodobały. W tym roku będzie okazja znów się spotkać.
Plany są ambitne, ale czy wirusowa rzeczywistość pozwoli je zrealizować?

W sumie 160 tys. zł pozyskały koła gospodyń, domy kultury i stowarzyszenia z powiatu tomaszowskiego z programu EtnoPolska 2020. Jedni kupią stroje, inni urządzą huczne urodziny, a jeszcze inni przypomną dawne żniwa czy dożynki. Szanse, że plany uda się zrealizować, są. Trzeba tylko dłużej poczekać.

Największą dotację z programu EtnoPolska pozyskało Stowarzyszenie Aktywna Gmina + z Lubyczy Królewskiej. 43 tys. zł panie przeznaczą na zorganizowanie wydarzenia pt. "Sam Bóg ciasto na korowaj miesi – obrzęd tradycyjny". Pomysł na taki projekt miała Katarzyna Jaremczuk. Mówi, że kiedyś widziała jak lepiono korowaja, słyszała też, że w Lubyczy był to popularny obrzęd. Teraz z koleżankami chce go miejscowym przypomnieć. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe