Strzyżów: Zamiast cukru alkohol?

  • 14.05.2020, 15:03
  • par
Strzyżów: Zamiast cukru alkohol?
Niemiecki koncern Südzucker sprzedaje cały majątek po zlikwidowanej w ubiegłym roku cukrowni w Strzyżowie (gm. Horodło). Kupić go chce firma spod Kalisza zajmująca się produkcją alkoholu.

Po zamknięciu cukrowni pracę straciło 60 z ponad 70 pracowników. Ostatni etap likwidacji przeprowadzono pod koniec września zeszłego roku. Właściciel majątku po zlikwidowanej cukrowni rozpoczął poszukiwania zainteresowanych zakupem budynków, działek i urządzeń. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się wówczas, że przedstawiciele niemieckiego koncernu cukrowniczego prowadzą negocjacje z firmą działającą w branży rolno-spożywczej. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dawid radelczuk
Dawid radelczuk 17.05.2020, 15:14
To jest niesprawiedliwe żeby firma z kalisza przejęła cukrownię w strzyżowie. Żeby zamiast cukru był produkowany alkohol to jest chore.
Tereska
Tereska 11.04.2021, 17:25
Takie jest prawo rynku

Pozostałe