Pośpiech niewskazany – felieton Tomka Tomczewskiego

  • 14.05.2020, 07:00
  • Tomasz Tomczewski
Pośpiech niewskazany – felieton Tomka Tomczewskiego
PZPN wyraźnie się pośpieszył. Z decyzją o odwołaniu amatorskiego grania w piłkę można było spokojnie poczekać jeszcze ze dwa tygodnie. To samo tyczy się lig młodzieżowych.

Pewnie, że nie udałoby się już rozegrać wszystkich kolejek i pojawiłyby się zarzuty o niesprawiedliwość. Z drugiej jednak strony pomysł, aby obyło się bez spadków, jest równie kontrowersyjny. Prezesi klubów przeważnie potrafią nieźle rachować, więc mają świadomość, że w kolejnej rundzie meczów będzie więcej, a więc wydatki wzrosną. Część klubów, zraniona już wcześniej mniejszymi dotacjami samorządowymi, może zwyczajnie się wykrwawić.

Póki co pozostają zajęcia w grupach sześcioosobowych. Podejrzewam, że warunek ten jest tak samo przestrzegany, jak wcześniejszy zakaz treningów w klubach tzw. Ekstraklasy albo konieczność noszenia maseczek. Zniesienie tego rygoru powinno być jednak kwestią jeżeli nie najbliższych dni, to dwóch-trzech tygodni.

W każdym nieszczęściu warto jednak zawsze doszukać się czegoś budującego. Kto wie, czy wielu młodym ludziom w czasach pandemii nie obmierzły na dobre gry komputerowe; czy nie znudziły się seriale; czy nawet najwięksi leserzy nie zatęsknili za szkolnym korytarzem i nauczycielką od matematyki. Nie wspominając już o tym, że wiele pań poplotkowałoby z fryzjerkami czy kosmetyczkami. Swoją drogą, patrząc na eleganckie fryzury płci pięknej, dochodzę do wniosku, że kobiety w Polsce są bardzo utalentowane albo zaradne. A najpewniej jedno i drugie.   

Tomasz Tomczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe