Krok do przodu - felieton Tomka Tomczewskiego

  • 05.05.2020, 15:09
  • Tomasz Tomczewski
Krok do przodu - felieton Tomka Tomczewskiego
Coś drgnęło. Co prawda w rozporządzeniu dotyczącym treningów w grupach 6-osobowych jest dziwne założenie, że powierzchnie orlika i boiska piłkarskiego są podobne, ale to i tak otwiera już sporo możliwości. Cieszą się więc nie tylko piłkarze, ale i karatecy, lekkoatleci, bokserzy, a koszykarze uliczni są wręcz wniebowzięci.

Na pewno uważać trzeba nadal, aby za kilka tygodni postawić krok do przodu, a nie wstecz. Tym bardziej, że w kolejce do szczęścia czekają te wszystkie dyscypliny, które potrzebują dachu nad głową.

Powodów do zadowolenia jest też więcej. W czasie ubiegłotygodniowej wideokonferencji marszałek województwa lubelskiego zapewnił, że podtrzymane zostaną wszystkie zobowiązania. Oznacza to stypendia dla 267 sportowców (855 900 zł) oraz 1 700 000 zł dla klubów w ramach podpisanych wcześniej umów.

Nie kryją radości również szkółki piłkarskie. Ministerstwo Sportu rozstrzygnęło nabór na realizację w 2020 roku Programu "Certyfikacji Szkółek Piłkarskich", przeznaczając na ten cel 35 milionów złotych. Beneficjentami zostanie niemal 600 szkółek, również z Zamojszczyzny.

W innym rozstrzygniętym właśnie programie "Sport dla Wszystkich" podzielono 24 miliony złotych. Kilkaset tysięcy złotych z tej kwoty trafi do klubów z Zamojszczyzny, które zobowiązały się do organizacji imprez w 2020 roku. Oby były to oznaki powrotu do normalności.

Tomasz Tomczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kibic
Kibic 05.05.2020, 19:24
Czyli na kluby piłkarskie w Zamościu pójdzie mniej kasy z budżetu miasta?

Pozostałe