4 nowe zakażenia na Lubelszczyźnie, 2 w powiecie zamojskim

  • 25.04.2020, 10:03
  • red.
4 nowe zakażenia na Lubelszczyźnie, 2 w powiecie zamojskim Fot. pixabay.com
U 175 Polek i Polaków wykryto obecność koronawirusa. Są w tym 4 nowe przypadki w województwie lubelskim, a 2 z nich w powiecie zamojskim. To mężczyzna i kobieta w przedziale wieku 41-60 lat.

Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego informuje:

Na terenie województwa lubelskiego mamy cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

  1. - kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z Lublina,
  2. - mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu skarżyskiego (województwo świętokrzyskie), hospitalizowany w szpitalu z oddziałem zakaźnym na terenie województwa lubelskiego,
  3. - mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu zamojskiego,
  4. - kobiety w w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu zamojskiego.

Na dzień 25 kwietnia 2020 r. na godz. 10.00 na terenie województwa lubelskiego odnotowano w sumie 345 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 10 osób zmarłych i 139 ozdrowieńców. 

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że badaniami potwierdzono obecność koronawirusa u 175 osób. To mieszkańcy województw: śląskiego (52), dolnośląskiego (34), wielkopolskiego (30), małopolskiego (18), pomorskiego (17), zachodniopomorskiego (7), opolskiego (7), lubelskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3) i podlaskiego (3).

Od wczoraj zmarło też 5 kolejnych osób. To pacjenci szpitali w Raciborzu, Tychach, Krakowie i Poznaniu.

Liczba zakażonych w kraju to już ponad 11 tys. Ofiar śmiertelnych jest 499.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Artur
Artur 27.04.2020, 18:54
Co to za nowomowa? „U 175 Polek i Polaków wykryto obecność koronawirusa”. Czy naprawdę trzeba tak szerzyć pustosłowie? Przecież wiadomo, że pisząc o Polakach mamy na myśli zarówno kobiety jak i mężczyzn. Pisząc o uczniach jakiejś szkoły nie trzeba za każdym razem pisać „uczennice i uczniowie”. Nie trzeba pisać, że wszyscy „kierowcy i kierowczynie” powinni jeździć bezpiecznie albo że „pracownicy i pracownice” jakiejś firmy podjęli strajk. W szpitalu leczą nas lekarze płci obojga i nie musimy na każdym kroku pisać czy mówić „lekarki i lekarze”. W środowisku nauczycielskim funkcjonuje tzw. Karta Nauczyciela a nie Nauczycielki i Nauczyciela. Kiedy Władysław Bełza w wierszu „Katechizm polskiego dziecka” pisał: „Kto ty jesteś? Polak mały…” to na pewno nie miał na myśli wyłącznie chłopców. Trzeba trochę myśleć.

Pozostałe