Koronawirus a praca. Wnioskuj o wsparcie

  • 25.04.2020, 07:25
  • m
Koronawirus a praca. Wnioskuj o wsparcie Fot. pixabay.com
Od 1 marca do 10 kwietnia w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowano 755 osób, podobnie było rok temu. Marian Hawrylak, dyrektor PUP, przewiduje jednak, że w najbliższych tygodniach liczba bezrobotnych wzrośnie.

To wpływ sytuacji koronawirusa na gospodarkę – mówi dyr. Hawrylak.

Do 14 kwietnia w PUP w Zamościu zarejestrowano 6353 bezrobotnych (na koniec lutego 2020 r. było 6180 ), z czego w powiecie zamojskim – 3805 osób, w Zamościu – 2548. W związku z epidemią rejestracja osób bezrobotnych i poszukujących pracy odbywa się głównie drogą elektroniczną (szczegóły na stronie https://zamosc.praca.gov.pl/).

10 kwietnia PUP ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców, a od 14 kwietnia wniosków na wsparcie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych.

Do PUP w Zamościu w ramach tzw. tarczy antykryzysowej można też wnioskować o:

 – jednorazową pożyczkę na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla mikroprzedsiębiorców,

 – dofinansowanie przedsiębiorców będących osobą fizyczną niezatrudniających pracownika w przypadku spadku obrotów gospodarczych,

 – dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne u mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców w przypadku spadków obrotów gospodarczych,

 – dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych lub podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w przypadku spadku przychodów z działalności statutowej w następstwie wystąpienia COVID-19.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej PUP w Zamościu oraz pod nr tel.: 692 403 759; 84 638 33 64; 84 638 33 66.

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe