Światełko w tunelu? - felieton sportowy Tomka Tomczewskiego

  • 14.04.2020, 09:00
  • Tomasz Tomczewski
Światełko w tunelu? - felieton sportowy Tomka Tomczewskiego
Nie ma takiej zarazy, która byłaby w stanie przemóc ludzką nadzieję. Nie ma takiej siły, która zabroniłaby nam tęsknić. A tęsknoty te zwielokrotniają się szczególnie wiosną, gdy po kilku miesiącach wegetacji świat budzi się do życia.

 Oddychając kwietniowym powietrzem, mówimy więc sobie, że musi wreszcie być lepiej. To oczywiście pobudki czysto ludzkie, wynikające z naszego naturalnego dążenia do tego, co dobre. Tym bardziej w czasach i w okolicznościach, w których się znaleźliśmy. Oprócz powyższych istnieją również czynniki ekonomiczne, bo sport to potężna dziedzina gospodarki. W Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Włoszech sama piłka nożna generowała dotychczas kilkumiliardowe wpływy do budżetu z podatków, nie mówiąc już o miejscach pracy. A przecież dyscyplin jest wiele.

Nic zatem dziwnego, że wraz z pierwszymi symptomami powrotu do normalności rozprawia się również o sporcie. Póki co przed szereg wystąpiła Bundesliga, która wstępnie zadeklarowała wznowienie rozgrywek 16 maja. Oczywiście, będzie to uwarunkowane sytuacją epidemiologiczną, ale już sama decyzja oznacza ogromną wolę dogrania sezonu do końca. Czy podobnie będzie u nas? Prezes Boniek dał sobie (i nam) czas na podjęcie decyzji do połowy maja. Jeżeli do tej chwili sytuacja unormowałby się (o całkowitym wygaszeniu epidemii nie będzie raczej mowy), to jest szansa, że i nad Wisłą trawa na stadionach jeszcze solidnie dostanie w kość. To ciągle jednak wróżenie z fusów. Podobnie jak okres trwania zarazy i przewidywania rozmaitej klasy ekspertów, różniące się od siebie jak przysłowiowa kwietniowa aura.  

Tomasz Tomczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe