BRW będzie zwalniać? (TYLKO W GAZECIE)

  • 14.04.2020, 12:03
  • lew
BRW będzie zwalniać? (TYLKO W GAZECIE) W całej grupie BRW pracuje 7,5 tys. osób, a kolejne 2,5 tys. zatrudnionych jest w firmach stowarzyszonych.
BRW ma swoją siedzibę w Biłgoraju, dlatego pisma o planowanych zwolnieniach grupowych trafiły do Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju. Dotyczą one firm z grupy Black Red White.

– BRW S.A. docelowo planuje zwolnić w całym kraju około 1500 osób, a spółka Meble BRW około 400 pracowników – informuje Danuta Łagożna, dyrektor PUP w Biłgoraju.

Pierwszych wypowiedzeń umów o pracę można spodziewać się pod koniec kwietnia i – w zależności od rozwoju sytuacji – zwolnienia mają być sukcesywnie rozłożone do końca roku.

Trzecia firma, która zapowiedziała zwolnienia grupowe, to powiązany z BRW zakład Produkcja Mebli Stanisław Stelmach z Chmielka (gm. Łukowa), który w 100 proc. zajmuje się produkcją dla meblowego potentata. – Od 1 maja do końca września wypowiedzenia może tam otrzymać 57 osób – informuje dyrektor PUP w Biłgoraju.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czytelnik
Czytelnik 01.05.2020, 14:39
Po co to przedstawienie ,zawsze kapitalista państwo wydyma .BUDMAT w Zamościu znalazł lepszy sposób robienia wałów .Po jaki gwint płacić ZUS i podatki skoro państwo skorumpowane jest do szpiku kości .Nie udolni i powiązani ze sobą urzędnicy to banda darmozjadów dobrze opłacana i chciwa na kasę . Pytanie kieruję do urzędników .
Bercik
Bercik 01.05.2020, 07:57
29 kwietnia dostałem wypowiedzenie z Popularnej.Zwalniają i będą zwalniać.
Nienaiwny
Nienaiwny 16.04.2020, 01:31
Dajcie spokój - wywalą ochronę, paru pracowników i będzie dobrze prezes weżmie premie za lament w tv i tą ścieme co wszędzie rozpowiada a naiwni jeszcze listy piszą.
Obywatel P P
Obywatel P P 15.04.2020, 21:09
Szkoda .Ale firma ktora powstala na Polskich Meblach jeszcze troche chce pociagnac z Państwowego cyca .
Fizyczny!
Fizyczny! 15.04.2020, 14:43
Niech zwolnią tych z biurowców, jest ich tam mnóstwo i od niczego bo większość tylko chodzi kawkę robić i w trakcie pracy swoje sprawy załatwiają, pracowników fizycznych już nie wielu jest a chcą jeszcze zwolnić to kto będzie robił na tych złodziei w garniturkach i spódniczkach.
nvc
nvc 15.04.2020, 11:41
ja juz zostalam zwolniona (umowa na 3 lata) na dodatek w trakcie miesiecznego wypowiedzenia kazali mi juz nie wracac do pracy niech ta firma zniknie z rynku szkoda ludzi w banie dmuchac
kzzn
kzzn 15.04.2020, 11:19
ja juz zostalam zwolniona na dodatek w trakcie miesiecznego wypowiedzenia kazali mi juz nie wracac do pracy niech ta firma zniknie z rynku szkoda ludzi w banie dmuchac
Krzych
Krzych 15.04.2020, 11:11
To znaczy że Black Red White będzie zwalniał,ale w gazecie faktycznie zwolnień nie będzie ?
Bo to ja
Bo to ja 15.04.2020, 10:38
Nie, brw nie będzie zwalniać, po prostu większości osób nie przedłużą umów. Obniżą etaty o 20%, nie dadzą premii i pieniędzy socjalnych. Firma więcej by zaoszczędziła zwalniając kilku prezesów i regionalnych. W brw już od dawna jest źle i dąży to do powolnego upadku, a co roczne reanimowanie firmy nie przynosi żadnych widocznych rezultatów. Kasę chcą od rządu i nic więcej, jeszcze na tym kryzysie zarobią.

Pozostałe