Zamość: Komputery dla szkół. Czy miasto dostanie pieniądze

  • 06.04.2020, 06:53
  • ak
Zamość: Komputery dla szkół. Czy miasto dostanie pieniądze grafika: www.gov.pl
W związku z epidemią i wprowadzeniem w całym kraju zdalnego nauczania, rząd uruchomił program "Komputery dla szkół". Samorządy mogą starać się o wsparcie przy zakupie sprzętu. Wiele chce z tej okazji skorzystać. Miasto Zamość złożyło wniosek o dotację na zakup 50 laptopów.

Wysokość wsparcia jest uzależniona od liczby uczniów. W przypadku Zamościa maksymalna kwota dotacji to 100 tys. zł.

"Wydział Oświaty Urzędu Miasta Zamość zebrał od dyrektorów szkół zapotrzebowanie na sprzęt dla uczniów, i w oparciu o uzyskane informacje, Miasto Zamość przygotowało i złożyło wniosek o sfinansowanie zakupu 50 laptopów. Komputery będą kupione, kiedy tylko samorząd otrzyma pieniądze na ten cel" – czytamy w komunikacie..

W informacji pojawiło się również zapewnienie, że uczniowie, którzy nie mają własnych komputerów w domu, na potrzeby lekcji on- line mogą bezpłatnie wypożyczać sprzęt ze swojej szkoły. Dyrektorzy poszczególnych placówek udzielają takiej pomocy również nauczycielom.

Wnioski o dotacje złożyło wiele innych samorządów. Np.gmina Jarczów ubiega się o dotację w wysokości 45 tys. zł.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rodzic
rodzic 13.04.2020, 09:18
Co teraz robi Kuratorium Oświaty? Czy urzędnicy dostają mniejsze pieniądze? BO POWINNI!

Pozostałe