Namysłowiacy online – Golgota Polska już dzisiaj

  • 05.04.2020, 07:26
  • Materiał nadesłany
Namysłowiacy online – Golgota Polska już dzisiaj Fot. pixabay.com
W tym trudnym czasie Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu przygotowała wyjątkowy projekt. Chce przypomnieć kilka swoich koncertów, których nagrania posiada w kolekcji archiwalnej. W 15 rocznicę odejścia Jana Pawła II i 100-lecie jego urodzin 5 i 11 kwietnia udostępni za pośrednictwem Facebooka retransmisję koncertu pt. „Golgota Polska. Artyści polscy Janowi Pawłowi II w hołdzie”.

Niestety, Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu nie może się tym razem spotkać na koncercie w sali koncertowej. W tej trudnej dla wszystkich sytuacji chce jednak wraz z Państwem przeżyć ponownie wyjątkowe wydarzenie - koncert „Golgota Polska. Artyści polscy Janowi Pawłowi II w hołdzie”. To wyjątkowe dzieło powstało w 2010 roku, 5 lat po śmierci Ojca Świętego i zostało zrealizowane przez czołowych polskich artystów wraz z Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego, pod batutą Tadeusza Wicherka.

– Mamy nadzieję zagościć w Państwa domach, podczas koncertów internetowych. Przed świętami Wielkiej Nocy wybraliśmy oratorium Golgota Polska. To dzieło, jako Narodowy Koncert Papieski świetnie koresponduje z atmosferą Wielkiego Postu i przygotowaniem do Wielkanocy. Solistami koncertu byli między innymi: Dorota Miśkiewicz, Alicja Majewska, Grzegorz Wilk i Piotr Cugowski. Naszej Orkiestrze towarzyszył chór Cappella Gedanensis - wyjaśnia Tadeusz Wicherek, dyrektor Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.

Inspiracją do powstania „Golgoty Polskiej” były obrazy Jerzego Dudy-Gracza zgromadzone w zbiorach Jasnej Góry. Koncert, który swoją premierę miał 1 kwietnia 2010 w Filharmonii Bałtyckiej był prawdziwym spektaklem, słowa, obrazu i dźwięku.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W 14 stacjach-utworach powiązano cierpienie wycieńczonego Chrystusa na Drodze Krzyżowej z życiem i cierpieniem Jana Pawła II. Autorami muzyki do utworów byli Andrzej Zarycki (10 pieśni) i i Włodzimierz Korcz (4 pieśni). Całość została dopełniona tekstami literackimi Moniki Partyk.

Koncert zarejestrowany przez Telewizję Polską wydano następnie w formie płyty. Projekt zrealizowano staraniem naszej Orkiestry oraz Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej „Gospel” pod kierownictwem ks. Zdzisława Ossowskiego.

Koncert został podzielony na dwie części. Retransmisja 1. części odbędzie się w Niedzielę Palmową, 5 kwietnia a 2. części 11 kwietnia (retransmisja obydwu części rozpocznie się o godzinie 19:00 na Fb Orkiestry).

W 15 lat po odejściu Jana Pawła II uczestnictwo w naszej retransmisji może być dobrą okazją do refleksji i zadumy. Szczególnie w tym trudnym i wyjątkowym czasie, gdy Polska i świat stają wobec kryzysu i jeszcze większej potrzeby społecznej solidarności.

Linki do transmisji znajdziecie Państwo na stronie Urzędu Miasta Zamość, stronie www.namyslowiacy.pl i Facebooku Orkiestry.

By móc uczestniczyć w retransmisji koncertu, wystarczy 5 kwietnia oraz 11 kwietnia o godzinie 19:00 wejśc na stronę Fb Namysłowiaków: fb.com/namyslowiacy.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Biały człowiek
Biały człowiek 05.04.2020, 12:33
Dalej szukają menadżera, marketingowca, biletera, ksiegoweo kierowcy i tragarza w jednej osobie za minimalną + premia, jak sprzedasz dostatecznie duzo biletów i pozyskasz sponsorów?

Pozostałe