Hrubieszowskie krawcowe jak silniki rakietowe (TYLKO W GAZECIE)

  • 02.04.2020, 06:08
  • Piotr Tarasiuk
Hrubieszowskie krawcowe jak silniki rakietowe (TYLKO W GAZECIE) Wioleta Skoczylas: Zaczęłam od uszycia maseczki dla dziecka, potem uszyłam dla rodziny i znajomych.
Kapral Wioleta Skoczylas z Hrubieszowa jest żołnierzem 25 Batalionu Lekkiego Piechoty. Z koronawirusem postanowiła walczyć nie z karabinem, a przy pomocy maszyny do szycia. Jej inicjatywa szycia maseczek dla szpitala stale się poszerza. Wolontariusze potrzebują jednak materiałów, głównie gumek.

Czytając artykuły o zapotrzebowaniu szpitali w maseczki i fartuchy jednorazowe, wpadłam na pomysł zorganizowania takiej akcji u nas w Hrubieszowie. Maseczki szyję od jakiegoś czasu. Zaczęło się od uszycia ich dla dziecka, potem rodzina i znajomi, sklepowe oraz apteki – mówi Wioleta Skoczylas, inicjatorka akcji, sekretarz Koła Rejonowego Hrubieszów Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość. Dodaje, że w tej materii jest amatorką, a z maszyną do szycia ma do czynienia dopiero od paru dni i nadal się uczy. Pomimo tego, na założonej przez siebie na Facebooku grupie "Pomagamy – Hrubieszów i okolice" zamieściła m.in. szczegółowe instrukcje dla krawcowych i zachęca do pomocy osobom starszym i potrzebującym.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

WIĘCEJ O INNYCH #ZAMOJSCYBOHATEROWIE W NAJNOWSZYM WYDANIU KRONIKI TYGODNIA

Piotr Tarasiuk

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
KH
KH 04.04.2020, 14:33
w całej Polsce ludzie zwierają szyki i starają się pomóc, jak tylko potrafią, bo nasz rząd, zajęty jest kłótnią o wybory. Ale nagrody i premie za wzorową walkę z wirusem to pewnie sobie przyzna. Podziękujmy im za to przy urnie.
Poprawny obywatel
Poprawny obywatel 02.04.2020, 20:23
Z tego co pamietam to pani kapral jest żołnierzem OT ( obrona terytorialna) czyli służy w wojsku 2 dni w całym miesiacy od okolo 2 lat . W sumie wychodzi około 50 dni służby przez okres 2 lat . Prosze nie obrażać żołnierzy zawowodych bo pani kaprala jest żolnierzem weekendowym .
(Osoba która pisala artykuł powinna poprawic badz sprostować. )
A ogólnie to brawo , cel jest szczytny a postawa godna do nasladowania.
Poprawny Patriota
Poprawny Patriota 03.04.2020, 09:26
Poprawny obywatelu OT to nie tylko szkolenia weekendowe, weekendy są obowiązkowe, na tygodniu każdy ochotnik szkoli się w swoich specjalizacjach. Wstydź się co piszesz, taka postawa nie przystoi żołnierzowi Wojska Polskiego ! Następnym razem zastanów się 2 razy zanim cokolwiek napiszesz. 50 dni jest samych poligonów w ciągu 1 roku :)
Hrubieszowiak
Hrubieszowiak 02.04.2020, 14:38
Brawo..!!!

Pozostałe