Zamość: Rusza budowa ronda na ul. Lubelskiej

  • 26.03.2020, 08:30
  • ak
Zamość: Rusza budowa ronda na ul. Lubelskiej Fot. UM Zamość
Wczoraj (środa, 25 marca) rozpoczęły się prace na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego-Lubelska-Piłsudskiego-Wiejska w Zamościu. Ma tu powstać rondo. Będą poważne utrudnienia w ruchu.

Na początek przewidziano budowę kanalizacji deszczowej. To duże przedsięwzięcie, które poważnie utrudni komunikację w tej części miasta. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu już została wyłączona. Jeżdżąc tamtędy trzeba uważnie patrzeć na znaki i stosować się do nich.

Inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o .o. z Zamościa. W planach jest przebudowa nawierzchni jezdni, zjazdów do posesji i parkingów, budowę chodników. W miejsce tradycyjnego skrzyżowania powstanie rondo. Nowej nawierzchni doczekają się dochodzące do niego ulice: Wiejska, Wojska Polskiego i Piłsudskiego. W ramach zadania zainstalowany zostanie też monitoring podłączony do miejskiego systemu.

W ramach tego samego zadania, wartego łącznie ponad 13 mln zł (połowa pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych), już wcześniej drogowcy rozpoczęli prace w części ulicy Lubelskiej położonej bliżej granic miasta. Całość ma być gotowa w pierwszym tygodniu listopada. 

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Intuicyjny
Intuicyjny 27.03.2020, 15:25
Czuję rondo Blacharzy numer dwa
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 27.03.2020, 05:42
Mam nadzieję, że będzie bardziej ,,rozgarnięte'' niż rondo blacharzy
Ggg
Ggg 26.03.2020, 22:54
Wszędzie to PRD, albo Sadex. Lipa.

Pozostałe