Zamość: Drogowcy na Kilińskiego. Drugi etap przebudowy

  • 25.03.2020, 11:09
  • ak
Zamość: Drogowcy na Kilińskiego. Drugi etap przebudowy Fot. pixabay.com
Firma „Sadex” z Sitna rozpoczęła drugi etap przebudowy ulicy Kilińskiego w Zamościu. Inwestycja jest realizowana na odcinku od Urzędu Skarbowego do skrzyżowania z ulicą 11 Listopada.

Drogowcy zajmą się budową ścieżki rowerowe, przebudową jezdni oraz zatok autobusowych i postojowych. Mają sie z tym uporać do końca sierpnia. W tym czasie kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Całość pochłonie ok. 1,5 mln zł. Być może miasto uzyska dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Ta inwestycja jest kontynuacją prac z zeszłego roku (pisaliśmy o tym TUTAJ). Wydano wówczas przeszło 1,9 mln złotych, z czego połowę stanowiła dotacja ze środków Ministerstwa Infrastruktury. Wtedy na odcinku ok. 400 metrów od skrzyżowania z ul. Legionów do US wykonano nową nawierzchnię asfaltową, a po obu stronach ulicy ścieżki pieszo-rowerowe. Pojawił się środkowy, czerwony pas przeznaczony do oczekiwania na skręt w lewo. Rozbudowano również sieć kanalizacji deszczowej i wykonano 22 spusty, dzięki którym w przyszłości nie będzie już problemu z wodą zatrzymującą się tu po każdym większym deszczu, jak bywało wcześniej.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe