Krynice: Radni nie chcą mieć nikogo na sumieniu (TYLKO W GAZECIE)

  • 26.03.2020, 06:00
  • m
Krynice: Radni nie chcą mieć nikogo na sumieniu (TYLKO W GAZECIE) Leszek Burda, wiceprzewodniczący Rady Gminy (pierwszy z lewej przy stole prezydialnym), znalazł łatwiejsze i bezkosztowe rozwiązanie problemu, ale nikt go nie poparł.
W 2019 roku w gminie Krynice dwukrotnie wzrosła liczba osób nadużywających alkohol.

Rada Gminy Krynice zadecydowała o dofinansowaniu kwotą 5 tys. zł kosztów utrzymania Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych w Zamościu. Nie wszyscy radni byli przekonani, czy warto wyasygnować z gminnej kasy aż tyle. Nie obyło się bez dyskusji.

W ub. roku do Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych w Zamościu trafiło 12 nietrzeźwych obywateli gminy Krynice. Koszt pobytu w ośrodku wynosi 629 zł. A że ośrodek nie może bez zgody delikwenta pobrać należności, płaci gmina. 

Ponieważ rok wcześniej gmina przeznaczyła dla ośrodka tylko 3,5 tys. zł, teraz okazało się, że musi sporo dopłacić. Po rozmowach z dyrektorem ośrodka wójtowi udało się ostatecznie wynegocjować, że dopłaci 2,5 tys. zł. Według umowy na ten rok dotacja miała wynieść 5 tys. zł.  

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe