Zamość: Regularne dezynfekcje autobusów MZK

  • 17.03.2020, 11:27
  • ak
Zamość: Regularne dezynfekcje autobusów MZK Fot. MZK Zamość
Chodzi o to, by przed koronawirusem chronić i pasażerów, i kierowców Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zamościu. Autobusy są regularnie dezynfekowane, a na trasy wyjeżdżają jedynie te, które mają wydzieloną kabinę kierowcy.

Gruntowne odkażanie autobusów odbywa się dwa razy dziennie. Czyszczone są wówczas uchwyty, kasowniki i poręcze.  Pojazdy są również ozonowane. Na trasy wyjeżdżają tylko te autobusy, które mają wydzieloną kabinę kierowcy. Pojazdy, które nie miały zabudowanej kabiny, zostały wycofane z użytkowania.

– Zorganizowaliśmy spotkania z pracownikami, rozmawialiśmy m.in. o zasadach bezpieczeństwa i higieny, jakich wszyscy musimy przestrzegać. Rozdaliśmy załodze indywidualne pojemniki z płynem do dezynfekcji, a kierowcom również rękawiczki jednorazowe – mówi prezes MZK Sp. z o. o w Zamościu Krzysztof Szmit.

Od poniedziałku, 16 marca autobusy kursują rzadziej niż zwykle, obowiązuje wakacyjny rozkład jazdy. Kierownictwo spółki nie wyklucza kolejnych ograniczeń w rozkładzie jazdy.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe