Gm. Zamość: Dwieście lat dla szanownej jubilatki!

  • 18.03.2020, 15:51
  • bn
Gm. Zamość: Dwieście lat dla szanownej jubilatki! Fot. Emil Cabaj z GOKGZ
Marianna Cyc z Wólki Panieńskiej (gmina Zamość) świętuje setne urodziny. Jubileusz obchodzono w tej miejscowości wyjątkowo uroczyście.

Rodzina pani Marianny zebrała garść informacji na temat jej życia. Kobieta urodziła 8 marca 1920 r. w Majdanie Ruszowskim (gm. Łabunie). Jej rodzice byli miejscowymi gospodarzami. Pani Marianna miała siedmioro rodzeństwa. W 1945 r. szanowna jubilatka wyszła za mąż za Franciszka Cyca. Po ślubie nowożeńcy zamieszkali w Zamościu, gdzie pan Franciszek pracował jako krawiec w jednej z miejscowych szwalni. Małżeństwu urodziła się po jakimś czasie córka oraz dwóch synów. Marianna Cyc przez wiele lat prowadziła dom i poświęciła się wychowywaniu dzieci. Niestety, gdy miała 48 lat, owdowiała. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
xyz
xyz 18.03.2020, 18:18
narażanie osoby starszej - zostań w domu niektórym nic nie mówi!
Wiktoria
Wiktoria 19.03.2020, 09:12
Urodziny odbyły się 8 marca, w Polsce jeszcze nie było zagrożenia.

Pozostałe