Zamość: Co nam w duszy gra...

  • 15.03.2020, 06:00
  • AP
Zamość: Co nam w duszy gra...
24 marca w Klubie 3. Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego odbędzie się 7. regionalny przegląd artystyczny osób niepełnosprawnych. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 marca.

Przegląd to inicjatywa Bożeny Sitarz. Na zaprezentują się dzieci i dorośli. Zaprezentują  różnorodne formy sceniczne, od solowych występów wokalnych, do złożonych form tanecznych czy elementów teatralnych.

- Przegląd ma swoją wierną publiczność, która reaguje nadzwyczaj żywiołowo i często nagradza występujących długimi oklaskami – mówi Ewa Kasprzyk, prezes zamojskiego Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną "Wszyscy Razem", które jest organizatorem przeglądu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 13 marca. Organizatorzy czekają na przedstawicieli szkół z oddziałami integracyjnymi, niepublicznych szkół specjalnych, ośrodków szkolno-wychowawczych i podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej.

 – Wydarzenie gromadzi podopiecznych z kilkunastu ośrodków działających nie tylko na Zamojszczyźnie. Liczną grupę stanowią uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej. Wyjeżdżają od nas uśmiechnięci i z upominkami dla swoich placówek – podsumowuje Barbara Skiba, wiceprezes, koordynator przeglądu.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie pokonkursowa wystawa laureatów XVIII Wojewódzkiego Konkursu Twórczości "Zawsze niech będzie...". Współorganizatorem wydarzenia jest Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu. "Kronika Tygodnia" jest patronem medialnym przeglądu.

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe