Minister Gliński w Zamościu

  • 27.02.2020, 13:00
  • Źródło: UM Zamość
Minister Gliński w Zamościu Fot. UM Zamość
Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński odwiedził w środę (26 lutego) Zamość, by przekonać się jak postępują prace przy realizacji projektów z dofinansowaniem kierowanego przez niego resortu.

Chodzi o rewitalizację zabytkowego budynku dawnej Akademii Zamojskiej, historyczną odbudowę Kościoła Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Zamościu, remont „Wikarówki” i „Infułatki” przy Katedrze Zamojskiej.

Podczas briefingu prasowego minister zapytany czy resort wesprze budowę filharmonii, siedziby zamojskiej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego, najstarszej orkiestry w Polsce, odpowiedział, że rozmowy na ten temat trwają:

– Jest to realne, ale krok po kroku, ponieważ taka inwestycja to są duże pieniądze. Z uwagi nie tylko na tradycję, ale na poziom artystyczny tej instytucji, jak również dlatego, że od 4 lat pracujemy na rzecz zrównoważonego rozwoju w Polsce, zależy nam, by miasta tej skali jak Zamość rozwijały się nie tylko poprzez inwestycje w substancję zabytkową, która jest Waszą wizytówką i tożsamością. Polska jest zainteresowana, by tę tożsamość na najwyższym poziomie wspierać, stąd zaangażowanie inwestycyjne. [...] Zadanie jest do zrealizowania, nie mówię „nie” – powiedział wicepremier.

Według ministra wsparcie mogłoby być udzielone zarówno na etapie realizowania inwestycji, jak i w późniejszym czasie na przykład poprzez współprowadzenie instytucji. Resort ma doświadczenie we współpracy z filharmonią w Łomży, gdzie zastosowano właśnie ten wariant.

Źródło: UM Zamość

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe