Nielisz: Drogowe okno na świat

  • 25.02.2020, 12:39
  • bn
Nielisz: Drogowe okno na świat
Zakończono właśnie przebudowę drogi wojewódzkiej nr 837 na odcinku z Sitańca do Nielisza. Inwestycja była realizowana w latach 2018-2019 dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (wsparcie stanowiło 85 proc. kosztów).

Zakres prac był imponujący. Roboty budowlane wykonała spółka Strabag z siedzibą w Pruszkowie. Na terenie gminy Nielisz i gminy Zamość odnowiono odcinek o długości ponad 16 km. W ramach inwestycji położono nową nawierzchnię drogi. Zwiększono jej nośność oraz poszerzono szerokość pasów ruchu do 3,5 metra. Przebudowano aż 24 skrzyżowania oraz wybudowano most na rzece Łabuńka. Powstały nowe chodniki i trasy rowerowe. Odpowiednio oznakowano także przejścia dla pieszych.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 25.02.2020, 18:52
A gargamel był po cywilnemu ?

Pozostałe