Księżpol: Ośrodek kultury już prawie gotowy

  • 22.02.2020, 14:45
  • ak
Księżpol: Ośrodek kultury już prawie gotowy Fot. GOK Księżpol
Budynek jest już gotowy. Zanim Gminny Ośrodek Kultury zacznie w nim funkcjonować trzeba załatwić trochę formalności, uzyskać pozwolenie na użytkowanie i odpowiednio wyposażyć obiekt.

Samorząd zamierza wystarać się o dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wniosek został już złożony. Trzeba czekać na rozstrzygnięcie konkursu. W planach jest zakup mobilnej sceny, serwerowni, nagłośnienia, projektora i sprzętu audiowizualnego. Ma to kosztować ok. 470 tys. zł, a wsparcie z ministerialnego programu "Infrastruktura domów kultury" może sięgać ok. 370 tys. zł.

GOK w Księżpolu powstał na działce po dawnej szkole. To budynek o powierzchni użytkowej ponad 1000 metrów kw. W piwnicach zostaną zlokalizowane magazyny, na parterze jest miejsce na salę widowisko-taneczną, zaplecze gastronomiczne, sanitariaty i szatnie, a na piętrze mają działać m.in. pracownie muzyczna, plastyczna i taneczna oraz biblioteka.

Całość inwestycji, także zagospodarowania terenu wokół nowego GOK, to wydatek rzędu blisko 3,5 mln zł.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe