Zamość: Batiki Stadnika w Plastyku

  • 22.02.2020, 13:46
  • Materiał nadesłany
Zamość: Batiki Stadnika w Plastyku Fot. MDK Zamość
„W mojej głowie” to tytuł wystawy batików Bartosza Stadnika, której wernisaż odbył się 18 lutego 2020 r. w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu.

Bartosz jest wychowankiem Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu i uczniem I klasy zamojskiego „Plastyka”.

Wystawa, organizowana w ramach innowacji pod nazwą „Wędrująca wystawa”, jest drugą prezentacją twórczości młodych, uzdolnionych artystów. Innowacja prowadzona jest przy współpracy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu z Młodzieżowym Domem Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu.

Galerię zamojskiego „Plastyka” tłumnie wypełniła młodzież przybyła na wystawę, którą uroczyście otworzyła Marzena Tadeusz, dyrektor PLSP oraz Katarzyna Pleskaczyńska, dyrektor MDK.

Obie panie po powitaniu gości i przedstawieniu idei wystawy oddały głos Bartoszowi, który podziękował za umożliwienie mu prezentacji swoich prac poza murami MDK, w szkole do której od września ubiegłego roku uczęszcza. Następnie głos zabrała Pani Magdalena Cieplechowicz- Buczak nauczyciel prowadząca Bartosza, która wraz z Oliwią Kuźma, wychowanką MDK, przedstawiła drogę artystyczną Bartosza.

Wystawę przez kolejne dwa tygodnie można oglądać w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe