Lubycza: dobre i złe wiadomości

  • 18.02.2020, 12:00
  • m
Lubycza: dobre i złe wiadomości
Dobra wiadomość jest taka, że w Lubyczy Król. powstanie kąpielisko. Zła, że gmina nie dostanie dofinansowania na fotowoltaikę. Trzeba oszczędzać, bo w budżecie pieniędzy mało. Jeszcze by ich ubyło, gdyby trzeba był zapłacić odszkodowania nauczycielom...

Urządzenie kąpieliska w Lubyczy Królewskiej ma kosztować 69 tys. zł. Za pośrednictwem Lokalnej Grupy Rybackiej z Narola gmina stara się pozyskać 47 tys. zł dofinansowania tej inwestycji z Urzędu Marszałkowskiego. I zrealizować ją jeszcze w tym roku. 

 – Tak jak w Majdanie Sopockim, w Nieliszu czy innych miejscowościach, gdzie są zbiorniki wodne, kąpielisko byłoby dzierżawione przez Polski Związek Wędkarski. Skorzystaliby na tym i wędkarze, i mieszkańcy Lubyczy. W drugim etapie tej inwestycji, po złożeniu kolejnego wniosku, jeśli dostalibyśmy dofinansowanie, powstałaby ścieżka spacerowa wokół tego zbiornika – tłumaczył radnym podczas ostatniej sesji burmistrz Marek Łuszczyński.

 

Na to nas nie stać

Druga wiadomość, jaką miał do przekazania burmistrz, niestety dobra już nie była. Lubycza Królewska nie otrzyma dofinansowania na fotowoltaikę. I to bynajmniej nie dlatego, że wniosek był źle napisany i nie przeszedł ze względów formalnych. W budżecie gminy brakuje po prostu środków na zrealizowanie tego zadania. 

 – Kiedy składaliśmy wniosek, takich wymagań nie było, ale się zmieniły. Aby zrealizować to zadanie musielibyśmy zabezpieczyć w tegorocznym budżecie 1 mln zł i tyle samo na rok przyszły. A na to nas nie stać. Nasza gmina jest w trudnej sytuacji finansowej – mówił burmistrz.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aa
Aa 21.02.2020, 22:42
”wniosek był źle napisany i nie przeszedł ze względów formalnych.„ I wszystko jasne
Xyz
Xyz 21.02.2020, 22:39
„ Jeszcze by ich ubyło, gdyby trzeba był zapłacić odszkodowania nauczycielom...” Dalej trzeba było poruszyć ten cyrk, który nie ma związku z kąpieliskiem ✌🏻🙌🏼

Pozostałe