Zamość: Ach, co to był za bal! Bawili się ósmoklasiści

  • 17.02.2020, 09:00
  • ak
Zamość: Ach, co to był za bal! Bawili się ósmoklasiści Fot. Waldemar Orzechowski
To był wyjątkowy wieczór. W czwartek, w murach swojej szkoły na balu bawili się uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Zamościu.

Odświętnie ubrani ósmoklasiści zebrali się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, aby wspólnie celebrować uroczyste wykonanie jednego z najpiękniejszych tańców narodowych – poloneza, który jest symbolem optymizmu, pojednania i nadziei na przyszłość. Towarzyszyli im rodzice, dyrekcja, nauczyciele oraz młodsi koledzy i koleżanki.

Na wstępie pani Jolanta Wielgosz - wicedyrektor szkoły, skierowała wiele życzliwych słów w stronę młodych ludzi. Następnie przekazała im głos i odbyła się krótka część artystyczna, po której przyszedł czas na główny punkt programu.

W rytm przepięknego poloneza autorstwa Wojciecha Kilara ósmoklasiści włączyli się w długi korowód młodych ludzi, którzy tanecznym krokiem żegnają się z przeszłością i zmierzają ku swojemu przeznaczeniu.

Polonez w wykonaniu młodzieży zachwycił wszystkich. Rozbudowana choreografia, perfekcja wykonania, idealne wyczucie rytmu. Po odtańczeniu poloneza ósmoklasiści udali się na poczęstunek, a potem wszyscy wspólnie wspaniale się bawili.

Ten piękny, magiczny wieczór zapewne długo pozostanie wszystkim w pamięci i będzie on jednym z wielu pięknych wspomnień.

ak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe