Potężny zastrzyk gotówki dla Książnicy Zamojskiej

  • 14.02.2020, 15:30
  • ak
Potężny zastrzyk gotówki dla Książnicy Zamojskiej Fot. Wikimedia Commons
To naprawdę wyjątkowe. Książnica Zamojska zdobyła potężne pieniądze w ramach programu "Infrastruktura kultury" realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tak dużej dotacji jak zamojska biblioteka, nie otrzymała żadna inna placówka w Polsce.

Wyniki programu MKiDN zostały ogłoszone dzisiaj (14 lutego). Wsparcie uzyskało 11 bibliotek w Polsce. Wszystkie będą mogły teraz zainwestować w modernizację i wyposażenie swoich siedzib, modernizację infrastruktury bibliotek cyfrowych czy kupno książkomatu. 

Książnica Zamojska znalazła się na pierwszej pozycji, bo przyznana jej dotacja jest największa! Na projekt "Biblioteka w nowej przestrzeni – adaptacja i modernizacja" otrzyma jeszcze w tym roku 150 tys. zł, a w przyszłym kilkakrotnie więcej - 500 tys. zł.

Na co dokładnie pójdą te pieniądze? Szczegóły w jednym z najbliższych papierowych wydań Kroniki Tygodnia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jaro
Jaro 14.02.2020, 18:58
Brawo ! Gratulacje.

Pozostałe