Zamość: Święto rosyjskiej piosenki

  • 12.02.2020, 08:06
  • AP
Zamość: Święto rosyjskiej piosenki
W sali widowiskowej Klubu 3. Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu znów będzie można posłuchać rosyjskich piosenek. Już po raz szósty zaśpiewa je podczas Konkursu Piosenki Rosyjskiej młodzież z całego województwa lubelskiego.

W czwartek 13 lutego o godz. 9 w sali widowiskowej Klubu 3. Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu rozpocznie się Konkurs Piosenki Rosyjskiej.

 – Corocznie konkurs dostarcza wszystkim dobrej zabawy, łączy pokolenia młodych i starszych. Nasza szkoła jest jedną z nielicznych szkół ponadpodstawowych w Zamościu, w której uczniowie kontynuują naukę języka rosyjskiego rozpoczętą w szkole podstawowej. Konkurs corocznie organizowany jest na szeroką skalę, uczestniczy w nim młodzież z całego województwa lubelskiego. Wydarzenie to przyczynia się do krzewienia współczesnej muzyki rosyjskiej, która jest w Polsce jest niemal zupełnie nieznana – mówi Patrycja Tchórz, nauczyciel wspomagający w ZSP nr 4.

Celem konkursu jest propagowanie kultury i języka rosyjskiego poprzez piosenkę, popularyzowanie otwartej i tolerancyjnej postawy wobec odmienności kulturowych oraz zaprezentowanie umiejętności językowych i wokalnych uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa lubelskiego. 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła "Kronika Tygodnia". Patronat honorowy sprawują Prezydent Miasta Zamościa i Lubelski Kurator Oświaty. 

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe