Jubileusz Janusza Kapeckiego. 45 lat minęło...

  • 07.02.2020, 05:51
  • AP
Jubileusz Janusza Kapeckiego. 45 lat minęło...
Janusz Kapecki, pasjonat fotografii krajobrazowej i zielników, jeden z najstarszych członków Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, świętował 45 lat pracy twórczej.

W jego rodzinie fotografią zajmował się wujek Stanisław Zdziarski. Miał aparat mieszkowy na płyty szklane. Janusz Kapecki swoją przygodę z fotografią rozpoczął w szczebrzeszyńskiej szkole podstawowej w latach  60. XX w.

W tamtych czasach szkoła podstawowa posiadała klasopracownię fotograficzną. Prowadził ją nauczyciel o nazwisku Makiel. W tej pracowni pasjonaci fotografii wywoływali swoje zdjęcia.

 – Towarzyszyło temu niesamowite uczucie wyczekiwania. Nagle pojawia się obraz. Te nasze zdjęcia prezentowane były później w gablotach szkolnych. Pierwsze zdjęcia, gdy patrzę z perspektywy czasu to były zdjęcia dokumentalne. Bardziej szkolne. Małe postacie, nie bardzo widoczne, robione z daleka. Ale zawsze gdzieś w tle był jakiś krajobraz. Nie wiem dlaczego, ale wtedy już ten krajobraz mi wychodził – uśmiecha się Janusz Kapecki.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe