Dla takich chwil warto żyć!

  • 24.01.2020, 06:25
  • Bogdan Nowak
Dla takich chwil warto żyć! archiwum "Ale Cantare"
Zespół "Ale Cantare" z Płoskiego zdobył nagrodę Grand Prix na prestiżowych XXIX Tyskich Wieczorach Kolędowych. Bez wątpienia jest to milowy krok w historii "Cantareczek".

Członkinie zespołu we wzruszający sposób opisały swój sukces w jednym z wpisów internetowych (z datą 13 stycznia): "Kiedy nasza dyrygent Basia (Rabiega) wysyłała zgłoszenie uczestnictwa w konkursie chórów XXIX Tyskich Wieczorów Kolędowych, nie przypuszczała, jakie konsekwencje pociągnie za sobą ta decyzja. Jej podjęcie było powodowane chęcią sprawdzenia efektów kilkuletniej pracy, naszych umiejętności i – dodatkowo – zmierzenia się z konkursem noszącym znamiona prestiżu". 

Zamojskie śpiewaczki początkowo nie przywiązywały do tego wielkiej wagi. Potem to się jednak zmieniło. "Już sama wiadomość o przejściu kwalifikacji wyraźnie nas zaskoczyła. Nie sądziłyśmy, że my – zespół z Płoskiego, amatorki, kobietki śpiewające przede wszystkim dla przyjemności – możemy konkurować z chórami szkół muzycznych I i II stopnia z Chorzowa i Sosnowca, chórem akademickim z Katowic czy chórami z miast takich jak Rybnik, Ustroń, Zabrze, Głubczyce, Katowice, Mysłowice, Knurów czy Łódź" - napisały dalej "Cantareczki". 

Jednak na wszystkich, grudniowych próbach śpiewaczki "szlifowały" repertuar  na XXIX Tyskie Wieczory Kolędowe. Były to utwory: "Pasły się owce pod borem", Pastorałka dla Jezusa" oraz "My też pastuszkowie". Efekty tych prób zachwycały coraz liczniejszych sympatyków i rodziny "Cantareczek". Także dlatego występ na festiwalowych eliminacjach wypadł bardzo dobrze (wsparcie fanów liczy się zawsze!). 

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe