Zamość: Precz z "kopciuchami". Miasto dopłaci do wymiany pieców

  • 19.01.2020, 10:00
  • ak
Zamość: Precz z "kopciuchami". Miasto dopłaci do wymiany pieców Fot. pixabay.com
Im mniej dymu w powietrzu, tym lepiej. Można to osiągnąć wymieniając stare piece na nowe, bardziej ekologiczne. W Zamościu można na to otrzymać pieniądze. Wnioski o dotacje będą przyjmowane od poniedziałku, 27 stycznia.

Szansę na uzyskanie wsparcia mają właściciele, współwłaściciele lub użytkownicy wieczyści budynków i lokali. Wysokość dotacji jest zróżnicowana. Dla osób fizycznych to maksymalnie  6 tys. zł brutto, dla wspólnot mieszkaniowych – do 20 tys. zł, dla osób prawnych, przedsiębiorców i jednostek sektora finansów publicznych – do 4 tys. zł.

Formularze (są do pobrania w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce „Informacje o środowisku – Wnioski”) wraz ze wszystkimi wymaganymi załącznikami będą przyjmowane od 27 stycznia do 7 lutego w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Zamość (ul. Rynek Wielki 13). Można je również wysłać pocztą z dopiskiem „Dotacja celowa do wymiany starych systemów grzewczych”. 

Miasto już od pięciu lat dofinansowuje wymianę tzw. kopciuchów. Dzięki temu stare, nieekologiczne kotły węglowe są zastępowane nowymi np. na gaz. W grę wchodzi również podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej.

W sumie na dotacje poszło już przeszło 1,1 mln zł. W 2016 roku zrealizowano 32 wnioski, w 2017 - 60, w 2018 - 58, a w 2019 - 58. W tym roku samorząd planuje wydać na ten cel 300 tys. zł.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Koks
Koks 20.01.2020, 21:14
a nie lepiej żeby Gaz był Nocą o 50% tańszy
i nie ma Problema z Śmierdziuchami

Pozostałe