Gm. Księżpol: Będzie gdzie ćwiczyć. Powstaną nowe siłownie

  • 18.01.2020, 07:03
  • ak
Gm. Księżpol: Będzie gdzie ćwiczyć. Powstaną nowe siłownie Fot. UG Księżpol/Archiwum
To dobra wiadomość dla mieszkańców Korchowa Drugiego, Płus i Rakówki. W tym roku w tych miejscowościach powstaną siłownie na świeżym powietrzu.

Gmina Księżpol wystarała się o dotację na ten cel, ogłosiła też i rozstrzygnęła przetarg na dostawę i montaż urządzeń. Całość ma kosztować ponad 230 tys. zł, ale połowę wykłada Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Miłośnicy aktywności fizycznej będą mieli do dyspozycji kilka urządzeń. W zewnętrznych siłowniach będzie montowany: jeździec, wioślarz, biegacz, rower, twister, a także m.in. stoły do gry w szachy i chińczyka. Sprzęt stanie przy remizach OSP w Korchowie Drugim i Płusach oraz przy Szkole Podstawowej w Rakówce. Siłownie mają być gotowe do końca czerwca.

Wcześniej takie Otwarte Strefy Aktywności powstały już w Księżpolu, Majdanie Starym, Korchowie Pierwszym, Rogalach i Starym Lipowcu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe