Zamość: Zmarła Lucyna Stąsiek. Dzisiaj pogrzeb

  • 15.01.2020, 05:45
  • red.
Zamość: Zmarła Lucyna Stąsiek. Dzisiaj pogrzeb
W piątek, 10 stycznia w wieku 74 lat zmarła Lucyna Stąsiek, wieloletnia działaczka społeczna Zamościa. Dzisiaj (15 stycznia) odbędą się uroczystości pogrzebowe.

Lucyna Stasiek aktywnie działała zwłaszcza w obszarze kultury. Była całym sercem oddana społeczności Zamościa, zawsze myślała o innych. Znano ją jako wielką promotorkę i inspiratorkę aktywności obywatelskiej kobiet, autorkę wielu projektów tworzonych we współpracy z  placówkami kultury.

Była dyrektorem Klubu Międzynarodowej Prasy i Książki w Zamościu od początku jego istnienia, organizatorką  licznych spotkań, wystaw artystycznych, kiermaszy książek oraz Klubu Człowieka Myślącego. To była radna Miejskiej Rady w Zamościu, członkini Zamojskiego Towarzystwa „Renesans”, współzałożycielka i  członkini zarządu Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Zamojskiej Rady Seniorów

A dla rodziny?

– Siostra, mama, babcia, ciocia. W tych rolach się spełniała, oddając bliskim swój czas i miłość. Bywała stanowcza – dyrektorski charakter. Za to ją kochaliśmy. Wybierała czułość, ale nie czułostkowość. Gdziekolwiek teraz jest, jedno jest pewne: urządzi ten świat po swojemu – napisali jej najbliżsi.

Msza św. pożegnalna w intencji Lucyny Stąsiek zostanie odprawiona dzisiaj w południe w kościele Jana Bożego w Zamościu. Po nabożeństwie ciało zmarłej zostanie złożone na cmentarzu przy kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MM
MM 16.01.2020, 18:20
Pracowałam z Nią kiedyś. Bardzo miło wspominam. Wspaniały człowiek. [*]
Zamóścianin
Zamóścianin 15.01.2020, 16:26
Wielka strata dla Zamościa! Dziękujemy p. Lucyna! Spoczywaj w pokoju. R.I.P.


Pozostałe