Gm. Lubycza Królewska: Na pomoc murawie

  • 15.01.2020, 07:00
  • wd
Gm. Lubycza Królewska: Na pomoc murawie Koszenie ma powstrzymać zarastania murawy przez krzewy i drzewa.
28 grudnia ub.r. na murawie kserotermicznej we wsi Żurawce wycinano zagrażające rzadkiej roślinności krzewy i drzewa. Chętnych i przeszkolonych do pracy było zaledwie kilka osób. Jest szansa, że podczas kolejnych takich akcji frekwencja będzie wyższa.

Krzewy i drzewa wycinali członkowie i sympatycy Zamojskiego Towarzystwa Przyrodniczego: Krzysztof Monastyrski (organizator akcji), Waldemar Gargoła, Tomasz Kobylas, Jan Makochon, Leszek Woszczak oraz Beata Bielecka

 – Nie brałem udziału w tej akcji, ale byłem na prelekcji zorganizowanej już później w świetlicy. Słyszałem o obszarze Natura 2000, ale po prezentacji byłem zaskoczony, że to aż tak unikatowe stanowiska – podkreśla Marek Łuszczyński burmistrz Lubyczy Królewskiej. – Uznałem, że to ważne, żeby mieszkańcy się zaangażowali w dbanie o tak cenne przyrodniczo tereny. W tym roku rozpropagujemy tę akcję. Na pewno będą chętni, chociażby członkowie nowego Lubyckiego Stowarzyszenia Regionalnego. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe