Hrubieszów: Stypendium - wabik na medyków

  • 14.01.2020, 07:18
  • par
Hrubieszów: Stypendium - wabik na medyków Jeden z warunków otrzymania stypendium - to zobowiązanie się do przepracowania co najmniej 3 lata w SPZOZ w Hrubieszowie.
Do 2 tys. zł (brutto) miesięcznego stypendium będzie mógł otrzymywać przez 1,5 roku student medycyny, jeżeli zadeklaruje, że po ukończeniu nauki co najmniej 3 lata przepracuje w szpitalu w Hrubieszowie.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Hrubieszowskiego radni podjęli uchwałę w sprawie stypendium, które będzie przyznawane studentom kształcącym się w wyższych uczelniach medycznych na kierunku lekarskim. Warunek przyznania świadczenia jest taki, że zobowiążą się do pracy w hrubieszowskim szpitalu po zakończeniu nauki i stażu.

 – Do 2 tys. zł miesięcznie będą mogli otrzymać studenci medycyny, którzy zadeklarują, że w przyszłości podejmą pracę w hrubieszowskim szpitalu. Jak do tej pory to jedyny tego typu projekt w województwie lubelskim – tłumaczy Dariusz Gałecki, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miki
miki 18.01.2020, 10:52
https://fakty.interia.pl/polsk…
Antek
Antek 14.01.2020, 16:03
Brawo! ?

Pozostałe