Zamość: Mamy budżet marzeń?

  • 14.01.2020, 08:33
  • Agnieszka Piela
Zamość: Mamy budżet marzeń?
Silny, ambitny, rozwojowy, holistyczny, wyrośnięty jak na drożdżach, ale nie idealny. Takie określenia na temat budżetu padały na sali obrad. Zamojscy radni na ostatniej sesji rady (30 grudnia) większością głosów uchwalili budżet na 2020 r.

Budżet miasta Zamość na 2020 rok został określony na kwotę 556,3 mln zł.  Dochody oszacowano na ponad 505 mln zł, wydatki na ponad 543 mln zł. Deficyt budżetowy wyniesie blisko 38 mln zł i zostanie pokryty z przychodów ze sprzedaży papierów wartościowych, wyemitowanych przez miasto. Z kolei na wykup papierów wartościowych i spłatę kredytów zabezpieczono kwotę ponad 13 mln zł. Dług po zrealizowaniu budżetu na 2020 r. ma wynieść 161,2 mln zł. 

 "Za" takim budżetem głosowało 16 radnych (Piotr Błażewicz, Jolanta Fugiel, Franciszek Josik, Szczepan Kitka, Agnieszka Klimczuk, Tadeusz Lizut, Piotr Małysz, Wojciech Matwiejczuk, Adam Pawlik, Krzysztof Sowa, Marta, Stręciwilk-Gościcka, Andrzej Szpatuśko, Marek Walewander, Zdzisław Wojtak, Dariusz Zagdański, Monika Zawiślak). 4 było "przeciw" (Wiesław Nowakowski, Janusz Kupczyk, Sławomir Ćwik, Rafał Zwolak ). Ireneusz Godzisz "wstrzymał się" od głosu. Grzegorz Podgórski nie oddał głosu, Marek Kudela był nieobecny. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bieda  zamość
bieda zamość 14.01.2020, 14:54
Marzenia pustej kasy ,dług rośnie bo as z PiSu nic nie ma pojęcia o ekonomi i gospodarce .Gada bzdury i jego zgraj pupili .Róta ta dalej a bida zajrzy wam w oczy .

Pozostałe