Tyszowce: Aby czuli się bezpieczniej

  • 10.01.2020, 06:03
  • r
Tyszowce: Aby czuli się bezpieczniej Seniorzy uczestniczyli w zajęciach samoobrony
Ponad 400 mieszkańców powiatu uczestniczyło w programie "Sprawnie- Skutecznie- Efektywnie" – programie przeciwdziałania przemocy w różnych środowiskach.

To była już piąta edycja programu koordynowanego przez Specjalny Ośrodek Wsparcia w Tyszowcach. W różnych działaniach uczestniczyły dzieci i młodzież szkół podstawowych, przedstawiciele służb i instytucji, osoby korzystające z pomocy społecznej, zagrożone i dotknięte przemocą domową oraz seniorzy. Dla nich w 6 ośrodkach pomocy społecznej uruchomiono poradnictwo psychologiczne, prawne, pedagogiczne. Odbywały się m.in. warsztaty profilaktyczne dla uczniów, powstały grupy samopomocowe dla seniorów, przeprowadzono zajęcia z zakresu zapobiegania przemocy wśród seniorów. Zainteresowaniem cieszył się kurs samoobrony dla seniorów, który przeprowadziła Tomaszowska Akademia Sztuk Walki w Tomaszowie.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

r

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
eros
eros 10.01.2020, 12:34
Bezpiecznie by było szkolić kobiety przed molestowaniem przed prezesem puk

Pozostałe