Adam Gardzioła: Sportem też można się upajać

  • 07.01.2020, 08:00
  • Daria Wróblewska
Adam Gardzioła: Sportem też można się upajać Adam Gardzioła swoją karierę zaczynał w Tyszowcach
Adam Gardzioła, wielokrotny mistrz Polski i Europy juniorów. W październiku 2019 r. w japońskiej Osace reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w sumo, gdzie został wicemistrzem w kategorii wagowej do 100 kg. Chłopak z Klątw (gmina Tyszowce) swoje kroki stawiał na macie MKS "Pogoń Tyszowce", teraz trenuje w AZS Warszawa pod okiem najlepszych trenerów w kraju.

Zdarzyło ci się wykorzystać znajomość sztuki walki prywatnie?

 – Jak dotąd nie było takiej potrzeby, bym musiał korzystać z tych umiejętności, ale też nie ukrywam, że dzięki nim czuje się bezpiecznie.

Sumo kojarzy się z japońskim sportem, z zawodnikami ogromnej postury, do której tobie daleko. Skąd twoje zainteresowanie tą akurat dyscypliną?

 – Z sumo za bardzo się nie obnoszę, uważam się raczej za zapaśnika. A zaczęło się ponad 10 lat temu od plakatu w Szkole Podstawowej w Tyszowcach, zachęcającego do udziału w sekcji zapaśniczej. Postanowiłem sprawdzić co to takiego. Powiedziałem mamie, że chciałbym uczestniczyć w treningach, a mama bez wahania się zgodziła. Była to alternatywa dla mojego temperamentu i nieograniczonych pokładów energii. Na początku, a miałem wtedy 8 lat, na treningach była to czysta zabawa, szaleństwo co mi akurat bardzo pasowało. Nie sądziłem, że przerodzi się to w moją pasję, którą będę pielęgnował i piął się coraz wyżej. Dziś mogę tylko podziękować mamie, że poszła ze mną na pierwsze zajęcia. To była dobra decyzja.

Pamiętasz swój pierwszy sukces?

 – Nie, ale pamiętam pierwszą porażkę.

Cały wywiad dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Daria Wróblewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe