Cukrownia "Strzyżów" na sprzedaż

  • 07.01.2020, 07:00
  • Mariusz Parol
Cukrownia "Strzyżów" na sprzedaż Kupnem majątku po byłej cukrowni w Strzyżowie zainteresowania jest firma z branży rolno-spożywczej.
Wkrótce okaże się, czy majątek po zlikwidowanej cukrowni w Strzyżowie będzie miał nowego właściciela.

Niemiecki koncern cukrowniczy Südzucker zmierza sprzedać cały majątek po zlikwidowanej w ubiegłym roku cukrowni w Strzyżowie (gm. Horodło). Ku końcowi zmierzają negocjacje przedstawicieli tego koncernu z firmą zainteresowaną kupnem działek, budynków i urządzeń w Strzyżowie.

W połowie kwietnia ub. roku niemiecki koncern cukrowniczy rozpoczął pierwsze zwolnienia w cukrowni w Strzyżowie. Objęły one 60 z ponad 70 pracowników – tych, którzy zdecydowali się na rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Ostatni etap likwidacji przeprowadzono pod koniec września, wtedy zakład opuścili ostatni zwolnieni stamtąd pracownicy. W trakcie właściciel majątku po zlikwidowanej cukrowni rozpoczął poszukiwania zainteresowanych zakupem budynków działek i urządzeń. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przedstawiciele niemieckiego koncernu cukrowniczego prowadzą negocjacje z firmą działającą w branży rolno-spożywczej. Potwierdza to Magdalena Budzyńska z Biura Handlowego Südzucker Polska S.A. w Krakowie.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Punia
Punia 18.01.2020, 21:17
A gdzie sa nasze wladze ze pozwalaja na takie przekrety? Tylko klocic sie potrafia? A moze by cos zrobic w tym celu.
akcjonariusz
akcjonariusz 07.01.2020, 11:11
Posiadam akcje tej cukrowni i co teraz z nimi ? Jak sprzeda Niemiec cukrownię to czy mi zapłacą wartość nominalną akcji ? gdyby cukrownia zbankrutowała to rozumiem że akcje nie mają wartości ale gdy spółka działa , ma się dobrze to akcje cukrowni są warte chociaż po nominalnej cenie . Jeśli w jakiś sposób zechcą mnie wykiwać to spotkamy się w sądzie za malwersacje !
dziadekm@wp.pl
[email protected] 07.01.2020, 09:29
Przecież od dawien dawna było do przewidzenia,że Niemcy po to przejęli nasze cukrownie by ''ROZWALIĆ''nasz rodzimy przemysł cukrowniczy i wejść ze swoim produktem na nasz rynek.Region który jest zagłębiem buraczanym spycha się na margines.Do tego też przyczyniły się i władze które wyprzedawały majątek Narodowy.Walczył o utrzymanie polskich Cukrowni tylko Gabriel Janowski -i wiadomo jak go załatwiono..Ja też kilka lat temu czując powtórkę z historii nawiązywałem do tego /Zniszczono pod naciskami prominentnych burzycieli cukrownie w Bodaczowie wybudowaną w 1856 roku-przetrwała zabory i okupację niemiecką aż potknęła się na naszych.Cukrownia Wożuczyn również podzieliła los KLemensowa ...Cukier natomiast z niemieckich cukrowni jest gorszy od odpadów naszych cukrowni.Widać tą ;JAKOŚĆ;robiąc zakupy w marketach.

Pozostałe